Завдання та обов’язки. Керує роботами з планування організації аварійно-рятувальної підготовки групи, проведення тренувальних аварійно-рятувальних навчань у взаємодії із загоном, пароплавствами та портами. Організовує та проводить аварійно-рятувальні роботи суднами групи, веде аналіз аварійних обставин та надає необхідні рекомендації. Оформлює документацію з рятування суден та готує матеріали для ведення справ у відповідних судових органах. Бере участь у розробленні заходів, настанов та рекомендацій щодо безпеки мореплавання, проведення аварійно-рятувальних операцій, забезпечення морських буксирувань, ліквідації аварійних розливів нафти.
Організовує підготовку буксирувальних експедицій суднами групи, готує інструкції із забезпечення їх безпеки. Упроваджує на суднах групи прогресивні заходи та технічні засоби судноводіння. Організовує навчання судноводіїв та рятувальників щодо забезпечення безаварійного плавання, роботу аварійно-рятувальних операцій, що проводяться. Бере участь у розслідуванні аварійних випадків та підготовці за ними проектів наказів, у здійсненні контролю за проведенням щорічних перевірок знань судноводіїв на суднах групи, в інспекторських оглядах суден групи, у підборі та розстановці командного складу групи суден.
Організовує контроль за дотриманням планів завантаження суден буксирно-рятувального флоту за максимально ефективного їх використання. Розроблює разом з іншими відділами та групами загону заходи щодо підвищення якості та ефективності роботи флоту, зниження невиробничих простоїв суден.
Повинен знати: накази, розпорядження, інструкції та інші керівні документи з питань, що регулюють діяльність групи; міжнародні конвенції та нормативні акти відносно аварійно-рятувальних та буксирно-перегінних робіт; положення Конвенції щодо запобігання забрудненню із суден (МАРПОЛ); нормативні вимоги щодо охорони водного навколишнього середовища; технологію безпечного проведення аварійно-рятувальних та буксирно-перегінних робіт; технічну експлуатацію флоту та спеціального спорядження; основи економіки, організації праці, виробництва та управління; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією капітана-наставника не менше 3 років.