UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Фахівці
  4. Електромеханік-наставник

Електромеханік-наставник

Завдання та обов’язки. Забезпечує контроль в закріпленій за ним групі суден за належним рівнем експлуатації, утриманням у справному стані суднових систем, пристроїв та механізмів, а також за забезпеченням необхідного їх обслуговування. Контролює виконання судновими екіпажами діючих правил, наказів, положень, вимог нормативних та інших інструктивних документів технічної експлуатації електроустаткування суднових технічних засобів. Бере участь в інспекторських оглядах суден.

Надає допомогу екіпажам суден з організації праці, налагодження та регулювання електроустаткування, у з’ясуванні конструктивних недоліків та причин несправностей у роботі електроустаткування й розроблення заходів щодо їх усунення. Розробляє заходи з продовження міжремонтних строків роботи та поліпшення збереження електроустаткування. Проводить аналіз діючих правил, нормативних документів та інструкцій обслуговування електроустаткування суднових технічних засобів, підготовляє пропозиції щодо їх коригування.

Надає допомогу екіпажам суден із вирішення технічних питань, що виникають під час проведення ремонтних та ремонтно-профілактичних робіт. Контролює збереження та використання на суднах запасних частин та інших матеріалів. Стежить за своєчасним складанням графіків профілактичних оглядів та ремонту суднового електроустаткування, контролює їх виконання. Консультує та контролює екіпажі суден із питань ведення технічної документації та складання ремонтних відомостей. Проводить перевірку знань електромеханіків, яких направлено для роботи на суднах. Бере участь у розслідуванні аварій суднових систем, пристроїв та механізмів, а також розробленні та впровадженні заходів щодо їх запобігання.

Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, що стосуються технічної експлуатації та ремонту флоту, регламентують організацію суднової служби; правила класифікаційних товариств, які здійснюють технічний нагляд за суднами, що він контролює; положення міжнародних конвенцій та резолюцій Міжнародної морської організації (ІМО) щодо охорони життя людини на морі (СОЛАС), запобігання забрудненню із суден (МАРПОЛ), про підготовку й дипломування моряків та несення вахти (ПДМНВ) тощо; правила технічного обслуговування електроустаткування суден; виробничі потужності, технічні характеристики пристроїв та режими роботи електроустаткування суднових установок, систем та механізмів; технічну документацію обслуговування та ремонту суднового електротехнічного устаткування; основи економіки, організації праці; основи трудового законодавства.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромеханіка (суднового) 1 класу на суднах: для магістра — не менше 3 років, спеціаліста — не менше 5 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору