Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Фахівці
  4. Інспектор морський

Інспектор морський

Завдання та обов’язки. Контролює виконання командним складом суден чинних правил, положень, наказів, які спрямовано на забезпечення безпеки мореплавання. Перевіряє готовність суден до виходу в рейс. Проводить інспекторські огляди суден із метою виявлення недоліків, що заважають безаварійному плаванню суден, спрямовує діяльність екіпажів на своєчасне їх усунення. Контролює організацію загальносуднової (штурманської) служби на суднах.

Стежить за своєчасним забезпеченням суден картами, посібниками, інструкціями, іншою нормативною та керівною документацією. Забезпечує своєчасне коректування карт, контролює наявність та правильне використання навігаційно-штурманського, аварійно-рятувального та протипожежного майна, а також дотримання правил технічної експлуатації палубних та вантажних пристроїв. Надає допомогу капітанам суден, інструктує їх із питань безпеки мореплавання, виконання швартовних та вантажних операцій у відкритому морі.

Проводить на суднах навчальні та тренувальні заняття за сигналами тривог для відпрацювання дій суднового екіпажу щодо забезпечення живучості судна, перевіряє несення вахтової служби, наявність та правильне ведення суднової документації. Веде облік та готує пропозиції щодо матеріально-технічного постачання для потреб загальносуднової служби. Узагальнює матеріали з аварійних подій, розробляє заходи, які спрямовано на запобігання аварійності, на підставі аналізу причин виникнення цих подій.

Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, правила, інструкції та інші керівні матеріали з питань безпеки мореплавання, технічного стану суден; Кодекс торговельного мореплавства України ; правила Регістру судноплавства України; положення міжнародних конвенцій та резолюцій Міжнародної морської організації (ІМО) щодо охорони життя людини на морі (СОЛАС), запобігання забрудненню із суден (МАРПОЛ), запобігання зіткненню суден (МППСС), про підготовку й дипломування моряків та несення вахти (ПДМНВ) тощо; організацію загальносуднової служби; судноводіння; сучасні засоби та методи навігації й технічні засоби судноводіння; морське право; правила технічної експлуатації флоту; аварійно-рятувальну справу; гідрометеорологічне та гідрографічне обслуговування флоту; економіку, організацію праці та управління, трудове законодавство.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією капітана: для магістра — не менше 3 років, спеціаліста — не менше 4 років, бакалавра — не менше 5 років.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору