2-й клас
Завдання та обов’язки. Бере участь у несенні вахти згідно з судновим розкладом. Обслуговує компресори, насоси, конденсатори, випарники, повітроохолоджувачі, трубопроводи й арматуру суднових рефрижераторних установок і установок кондиціювання повітря під керівництвом машиніста більш високої кваліфікації. Чистить, змащує та заряджає механізми установок. Бере участь у ремонті устаткування, апаратури й трубопроводів суднових рефрижераторних установок і установок кондиціювання повітря. Бере участь у роботах із технічного обслуговування та ремонту суднових технічних засобів за розпорядженням старшого механіка.
Повинен знати: основи будови судна; призначення, будову й дію суднових рефрижераторних установок, установок кондиціювання повітря та технічних засобів, що їх обслуговують; інструкції з експлуатації, правила технічного обслуговування й ремонту суднових технічних засобів; процедури несення вахти; термінологію, яку застосовують під час роботи з обслуговування суднових холодильних установок та в машинному відділенні; основи електротехніки та електроустаткування суден; розташування на судні аварійно-рятувального, протипожежного обладнання, майна, інвентарю та його використання за призначенням; дії під час аварій, пожеж та сигналів тривоги; англійську мову (морську специфіку) в обсязі, необхідному для розуміння команд; використання відповідної системи внутрішнього суднового зв’язку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Первинна професійна підготовка. Підтвердження компетентності згідно з вимогами до професії моториста (машиніста) рефрижераторних установок. Стаж роботи на суднах у складі машинної команди — не менше 2 місяців. Стаж роботи повинен бути пов’язаним із функціями несення ходової машинної вахти під керівництвом кваліфікованого механіка або особи рядового складу вищої кваліфікації.
1-й клас
Завдання та обов’язки. Несе вахту згідно із судновим розкладом. Обслуговує суднову рефрижераторну установку, установку кондиціювання повітря й технічні засоби, які забезпечують її роботу. Забезпечує безпечну експлуатацію устаткування суднових холодильних установок, безперервну роботу механізмів установок на заданих режимах і вживає заходів щодо усунення недоліків у їх роботі. Робить ревізію та бере участь у складанні дефектних відомостей на ремонт устаткування й комунікацій. Бере участь у всіх видах ремонтних робіт суднової рефрижераторної установки та установки кондиціювання повітря. Виконує слюсарно-монтажні роботи з ремонту устаткування холодильних установок. Бере участь у технічному обслуговуванні й ремонті суднових технічних засобів та інших роботах за розпорядженням старшого механіка.
Повинен знати: конструктивну будову суднових рефрижераторних установок та установок кондиціювання повітря різних систем, правила їх експлуатації; основні несправності суднових холодильних установок, способи їх виявлення та усунення; основні закони фізики стосовно холодильного процесу; схеми розташування трубопроводів, арматури, приладів автоматичного регулювання й контрольних приладів; основи електроустаткування суден і суднової автоматики; слюсарну справу й технологічну послідовність під час ремонту суднового холодильного обладнання; системи аварійно-попереджувальних сигналів; основні дії щодо захисту природного навколишнього середовища; англійську мову (морську специфіку).
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Підтвердження компетентності згідно з вимогами до професії моториста (машиніста) рефрижераторних установок. Стаж роботи на суднах за професією моториста (машиніста) рефрижераторних установок 2 класу не менше 6 місяців.