Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Головний штурман

Головний штурман

Завдання та обов’язки. Здійснює керівництво штурманською службою на суднах пароплавства. Забезпечує упровадження нової навігаційної техніки на суднах і сучасних методів судноводіння. Організує їх вивчення судноводійним складом і правильне використання. Здійснює контроль за забезпеченням суден навігаційними картами, посібниками та іншою навігаційно-штурманською документацією, штурманським майном, електрорадіонавігаційним приладдям і складає на них заявки. Стежить за коригуванням карт.

Розроблює настанови та інструкції з організації штурманської служби на суднах і практичні рекомендації з безпеки судноводіння. Бере участь у розгляданні технічних завдань і проектів суден, гідрометеорологічних, штурманських і електрорадіонавігаційних приладів, систем судноводіння і регулювання руху суден. Стежить за забезпеченням інформації судноводіїв щодо прогнозів погоди (штормового попередження), а також за станом шляхових умов. Бере участь у роботі комісії з розгляду аварій і аварійних випадків навігаційного характеру, аналізує причини і разом з іншими службами розроблює і здійснює заходи щодо їх запобігання. Контролює виконання судноводійним складом наказів, інструкцій, правил і постанов з питань судноводіння і безпеки плавання.

Вивчає ділові якості судноводійного складу, бере участь у проведенні роботи з підвищення кваліфікації і розставлення судноводійних кадрів. Організує роботу капітанів-наставників з перевірки на суднах організації штурманської служби. Забезпечує упровадження на суднах нових технічних засобів і прогресивних методів судноводіння. Періодично виходить у рейси на суднах пароплавства для перевірки та відроблення організації штурманської служби. Контролює додержування правил охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту, а також трудової і виробничої дисципліни. Узагальнює та упроваджує у практику роботи суден передовий вітчизняний і зарубіжний досвід судноводіння.

Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, правила, положення, інструкції, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з судноводіння і технічної експлуатації флоту; теорію та будову суден, теорію та практику судноводіння (навігацію, загальну та спеціальну лоцію), засоби навігаційної обстановки басейну, особливості плавання по лініях роботи флоту; склад флоту пароплавства та його експлуатаційні особливості; експлуатаційно-технічні дані навігаційно-штурманського устаткування (приладів і засобів судноводіння), найновіші досягнення науки і техніки в галузі судноводіння на Україні та за кордоном, Кодекс торгового мореплавання, Устав внутрішнього водного транспорту, устави служби на суднах, правила технічної експлуатації флоту; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); основи трудового законодавства, правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією капітана не менше 5 років.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору