Завдання та обов’язки. Здійснює керівництво штурманською службою на суднах пароплавства. Забезпечує упровадження нової навігаційної техніки на суднах і сучасних методів судноводіння.
Організує їх вивчення судноводійним складом і правильне використання. Здійснює контроль за забезпеченням суден навігаційними картами, посібниками та іншою навігаційно-штурманською документацією, штурманським майном, електрорадіонавігаційним приладдям і складає на них заявки. Стежить за коригуванням карт.
Розроблює настанови та інструкції з організації штурманської служби на суднах і практичні рекомендації з безпеки судноводіння. Бере участь у розгляданні технічних завдань і проектів суден, гідрометеорологічних, штурманських і електрорадіонавігаційних приладів, систем судноводіння і регулювання руху суден. Стежить за забезпеченням інформації судноводіїв щодо прогнозів погоди (штормового попередження), а також за станом шляхових умов. Бере участь у роботі комісії з розгляду аварій і аварійних випадків навігаційного характеру, аналізує причини і разом з іншими службами розроблює і здійснює заходи щодо їх запобігання. Контролює виконання судноводійним складом наказів, інструкцій, правил і постанов з питань судноводіння і безпеки плавання.
Вивчає ділові якості судноводійного складу, бере участь у проведенні роботи з підвищення кваліфікації і розставлення судноводійних кадрів.
Організує роботу капітанів-наставників з перевірки на суднах організації штурманської служби. Забезпечує упровадження на суднах нових технічних засобів і прогресивних методів судноводіння. Періодично виходить у рейси на суднах пароплавства для перевірки та відроблення організації штурманської служби.
Контролює додержування правил охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту, а також трудової і виробничої дисципліни. Узагальнює та упроваджує у практику роботи суден передовий вітчизняний і зарубіжний досвід судноводіння.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, правила, положення, інструкції, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з судноводіння і технічної експлуатації флоту; теорію та будову суден, теорію та практику судноводіння (навігацію, загальну та спеціальну лоцію), засоби навігаційної обстановки басейну, особливості плавання по лініях роботи флоту; склад флоту пароплавства та його експлуатаційні особливості; експлуатаційно-технічні дані навігаційно-штурманського устаткування (приладів і засобів судноводіння), найновіші досягнення науки і техніки в галузі судноводіння на Україні та за кордоном, Кодекс торгового мореплавання, Устав внутрішнього водного транспорту, устави служби на суднах, правила технічної експлуатації флоту; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; основи інформатики, можливості обчислювальної техніки (ПЕОМ); основи трудового законодавства, правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією капітана не менше 5 років.