Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Інженер із суднопідіймальних робіт

Інженер із суднопідіймальних робіт

Завдання та обов’язки. Здійснює оперативно-технічне керівництво підготуванням та проведенням суднопідіймальних робіт. Бере участь у розробленні технічного проекту на піднімання судна, календарного графіка суднопідіймальних робіт. Готує документацію на судно, що затонуло, або за однотипним судном та результати водолазного обстеження, як вихідних даних, необхідних для виконання відповідних розрахунків та проектування. Визначає в кожному окремому випадку склад та оснащеність суднопідіймальних підрозділів і контролює їх підготовленість до виходу на місце аварії.

Розроблює плани та організаційні заходи до забезпечення готовності працівників і технічних засобів загону (групи) та виконання суднопідіймальних робіт, бере участь у аварійно-рятувальних навчаннях і тренуваннях, проводить теоретичні заняття. Контролює дотримання встановлених технологічних схем та правил охорони праці під час виконання суднопідіймальних робіт. Інформує керівництво загону про хід суднопідіймальних робіт, складає звітно-технічну і фінансову документацію. Узагальнює досвід проведення суднопідіймальних робіт і розроблює пропозиції щодо удосконалення технології суднопідіймальних робіт. У виробничій діяльності використовує новітній вітчизняний та зарубіжний досвід виконання суднопідіймальних робіт.

Повинен знати: постанови, накази, розпорядження та інші керівні матеріали з питань організації виконання суднопідіймальних робіт, а також аварійно-рятувальних робіт на річках, водосховищах та інших внутрішніх водоймах, а також басейнах плавання суден змішаного плавання; правила плавання на внутрішніх водяних шляхах та у морі; технологічні схеми та кошторисні норми на суднопідіймальні роботи; порядок розроблення технічного проекту на піднімання судна, що затонуло, основні розрахунки, пов’язані з виконанням суднопідіймальних робіт; основи теорії та будови суден внутрішнього та змішаного плавання; характеристики плавучих кранів, суднопіднімальних понтонів, водолазного устаткування та спорядження, різних допоміжних машин, механізмів, пристосувань та пристроїв, що використовуються на суднопідіймальних роботах; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід виконання суднопідіймальних робіт; питання економіки, організації праці та управління; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.

Кваліфікаційні вимоги Провідний інженер із суднопідіймальних робіт: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера із суднопідіймальних робіт I категорії не менше 2 років.

Інженер із суднопідіймальних робіт I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера із суднопідіймальних робіт II категорії: для магістра — не менше 1 року, спеціаліста — не менше 2 років.

Інженер із суднопідіймальних робіт II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера із суднопідіймальних робіт: для спеціаліста — не менше 1 року, бакалавра — не менше 2 років.

Інженер із суднопідіймальних робіт: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору