Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Інженер-диспетчер з руху флоту

Інженер-диспетчер з руху флоту

Завдання та обов’язки. Здійснює оперативне керівництво і контроль за роботою флоту, виконанням суднами графіків (розкладів) руху і планів перевезення вантажу та пасажирів, інших виробничо-фінансових показників. Організує роботу щодо завантаження суден у зворотному напрямі. Вживає оперативних заходів щодо запобігання та ліквідації простоїв суден під вантажними операціями у портах і на причалах клієнтури, а також з раціонального використання вантажопідйомності та вантажопасажиромісткості флоту. Вживає заходів до своєчасного забезпечення суден паливом, мастильними матеріалами та іншими видами їх комплексного обслуговування.

Своєчасно інформує командний склад суден про штормові попередження і вживає необхідних заходів до надання допомоги суднам, що терплять лихо. Регулює процес перепуску суден через шлюзи. Підтримує постійний зв’язок з портовими, санітарними та іншими зацікавленими організаціями про прихід у порт та видхід з порту суден. Здійснює облік та складання установленої звітності по флоту. Керує роботою змінних диспетчерів та операторів диспетчерської служби і контролює ведення ними диспетчерських журналів та іншої документації. Сприяє упровадженню наукової організації праці, поширенню передових методів праці кращих екіпажів суден.

Повинен знати: постанови, накази, розпорядження та інші керівні, методичні та нормативні матеріали з питань планування виробничої та експлуатаційної діяльності флоту; техніко-експлуатаційні та техніко-економічні характеристики суден; правила перевезення вантажів і пасажирів; основи технологічного процесу оброблення суден у портах; основи судноводіння на внутрішніх водяних шляхах; засоби організації та механізації диспетчерської служби; вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі технології та прогресивних методів експлуатації флоту і оброблення його у портах; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.

Кваліфікаційні вимоги Провідний інженер-диспетчер: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера-диспетчера I категорії не менше 2 років.

Інженер-диспетчер I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст, бакалавр) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера-диспетчера з руху флоту II категорії: для магістра — не менше 2 років, спеціаліста або бакалавра — не менше 3 років.

Інженер-диспетчер II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера-диспетчера: для спеціаліста — не менше 2 років, бакалавра — не менше 3 років.

Інженер-диспетчер: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору