UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Водолаз (6 розряд I-II групи спеціалізації робіт)

Водолаз (6 розряд I-II групи спеціалізації робіт)

Завдання та обов’язки. Обслідує перекати. Обслідує суднопідйомні споруди. Проводить повне обслідування і роботи з ремонту підводної частини гідротехнічних споруд. Укладає дюкери, підводні трубопроводи і кабель. Контролює правильність укладання підводних трубопроводів і кабелів. Установлює вантажі на підводний трубопровід, робить монтаж та демонтаж муфт, півмуфт та захисних ґрат. Замірює прогин укладених у траншеї трубопроводів.

Здійснює промивання глибоких траншей і тунелів під корпусом затонулих суден, заводить провідників у тунелі. Установлює оголовки і масиви масою від 20 т до 50 т, ряжі та інші конструкції гідротехнічних споруд. Установлює та розбирає під водою усі види опалубок, установлює арматуру на пробоїни. Установлює стяжки та відтяжки. Оглядає та ремонтує опорно-ходові частини затворів і воріт на шлюзах. Обслуговує науково-дослідні роботи, які виконуються на підводних апаратах та лабораторіях. Виконує роботи на пасивних знаряддях риболовства.

Розвантажує з корпусу затонулого судна вантаж, який потребує балансування. Підіймає затонулі автомашини, трактори та інші технічні засоби. Замірює пробоїни у корпусах суден та ушкодження гідротехнічних споруд. Виконує ремонт та очищення від сторонніх предметів підводних пристроїв суден та інші аналогічні за характером та складністю роботи. Налагоджує рульовий пристрій, виконує дрібний ремонт трубопроводів. Налагоджує лопаті гребного гвинта. Встановлює судна на суднопідйомні споруди. Випробовує нові зразки водолазного спорядження, засоби життєзабезпечення водолазних спусків і засоби підводної механізації праці водолазів.

Повинен знати: організацію робіт водолазної станції на глибині станції до 45 м; методику і засоби навчання підлеглого водолазного складу новим засобам виконання робіт під водою; інструкції із застосування робочих водолазних таблиць і використовування декомпресійних камер, ведення усіх видів документації з водолазної справи та звітності, засоби виявлення несправностей і прийоми проведення запобіжного (поточного) ремонту водолазного спорядження та засобів забезпечення водолазних спусків, крім механізмів, агрегатів та інших пристроїв, які обслуговуються мотористами, електриками та іншими фахівцями; правила та строки дезінфекції водолазного спорядження; засоби надання першої медичної допомоги під час водолазних захворювань до прибуття медичного працівника; основи електротехніки, конструкції корпусу суден та інших гідротехнічних споруд; прийоми та способи обслідування та ремонту підводної частини гідротехнічних споруд; правила огляду та підготовлення підводних апаратів до занурювання під воду і до підйому їх на борт судна-носія; прийоми та способи балансування вантажів, підйому затонулої техніки; способи укладання підводних трубопроводів і кабелю, рейкових шляхів суднопідйомних споруд і контролю здійсненої роботи; прийоми та способи установлення суден на суднопідйомні споруди; прийоми обслідування внутрішніх приміщень затонулих суден і перекатів; способи промивання траншей та тунелів; заведення провідників під час суднопіднімання; прийоми та способи проведення випробувань нових зразків водолазного спорядження та засобів забезпечення водолазних спусків; читання креслень середньої складності; норми і правила охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту під час виконання водолазних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта, спеціальна підготовка з водолазної справи у водолазній школі, підвищення кваліфікації та робота водолазом 5 розряду на роботах I-II груп спеціалізації (час перебування під водою з початку водолазної практики у будь-яких типах водолазного спорядження не менше 1000 годин).


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору