Завдання та обов’язки. Забезпечує безаварійну і надійну роботу спортивного інвентарю і спортивного устаткування. Здійснює технічний нагляд за станом спортивного інвентарю і устаткування та організовує його облік. Організовує своєчасний планово-запобіжний та поточний ремонт, підготовку документів на морально застарілий інвентар та обладнання. Веде облік робіт, виконаних у процесі ремонту і модернізації спортивного інвентарю та устаткування, контролює їх якість. Готує спортивний інвентар до навчально-тренувальних зборів і участі у змаганнях, бере участь в організації навчально-тренувального процесу.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з організації ремонту спортивної техніки; технічні характеристики, конструкторські особливості, режими роботи та правила експлуатації спортивної техніки; правила та норми охорони праці.
Кваліфікаційні вимоги:
Механік з технічних видів спорту I категорії: базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з технічних видів спорту II категорії — не менше 1 року.
Механік з технічних видів спорту II категорії: базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з технічних видів спорту — не менше 2 років.
Механік з технічних видів спорту: базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.