Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Виробництво труб
  4. Ізолювальник труб на лінії

Ізолювальник труб на лінії

2-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Бере участь у підготовці поверхні труб до захисної ізоляції. Визначає якість знятої зовнішньої задирки та відчищеної поверхні труб на лінії ізоляції. Встановлює та знімає гумові заглушки у труби різного діаметра. Підносить заглушки вручну або на візку. Прибирає металевий шрот та пил на дільниці зняття заглушок.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: призначення, будову та принцип роботи дозатора, скидача у своїй робочій зоні; вимоги до якості труб і розмірів заглушок; правила встановлення та зняття заглушок.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Зрізає спеціальним ножем захисне поліетиленове покриття з обох кінців роз'єднаних труб на накопичувальній решітці напівавтоматичної лінії ізоляції труб. Знімає відрізані шматки поліетилену з труби, збирає їх та транспортує до установки різального гранулятора. Заточує різальний інструмент. Виявляє та усуває несправності в роботі передавальних механізмів і решіток.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: способи зрізання ізоляції на трубах різного діаметра; вимоги до якості ізоляції труб; види та основні властивості матеріалів, які використовуються для антикорозійного покриття труб; принцип роботи устаткування напівавтоматичної лінії ізоляції труб.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією ізолювальника труб на лінії 2 розряду не менше 1 року.

4-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Встановлює сполучні муфти в труби різного діаметра напівавтоматичної лінії захисної ізоляції труб. Перемикає подавання труб на лінії з ручного на автоматичний режим і навпаки. Регулює швидкість подавання труб згідно з їх діаметром. Визначає та регулює інтервали між трубами перед вмиканням подвійної швидкості. Візуально оглядає муфти перед встановленням в труби. Відрізає поліетиленове покриття труб різного діаметра за допомогою спеціального ножа під час руху труб у потоці. Відокремлює розрізані труби з ізоляцією від загальної низки. Знімає муфти та укладає їх на візок. Маркує труби. Керує з пульта роботою трубного перекладальника та маркувальної машини, регулює швидкість відводу роз'єднаних труб. Заправляє маркувальну машину фарбою та розчинювачем. Встановлює ущільнювальні муфти на охолоджувальній ванні та регулює їх за центром труби. Виконує контрольно-вимірювальні роботи в процесі виробництва.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: основи технології нанесення антикорозійного поліетиленового покриття труб на напівавтоматичній лінії захисної ізоляції труб; призначення, будову устаткування лінії, що обслуговується; способи відрізання ізоляції на трубах різного діаметра під час руху їх в потоці; конструкцію, призначення сполучних муфт і способи встановлення їх у труби та знімання з труб; вимоги до якості труб, розмірів муфт, режими роботи та швидкості лінії згідно з діаметром труб і технологічним процесом; склад і властивості маркувальної фарби та розчинювачів; способи приготування маркувальної фарби.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ізолювальника труб на лінії 3 розряду не менше 1 року.

5-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Веде технологічний процес нанесення антикорозійного поліетиленового покриття на нагріту поверхню сталевих труб різного діаметра на напівавтоматичній лінії захисної ізоляції під керівництвом ізолювальника вищої кваліфікації. Стежить за перебігом технологічного процесу по контрольно-вимірювальних приладах. Регулює технологічні режими роботи устаткування лінії, що обслуговується, товщину покриття підклеювального шару. Підбирає нестабілізований матеріал за якістю та складом, подає його в дозованій кількості в есктрудер. Налагоджує екструдер для нанесення підклеювального шару на заданий розмір труб. Вибирає та підтримує температуру на поверхні труби в зонах індукційного нагрівання. Забезпечує синхронну роботу устаткування лінії ізоляції. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Бере участь у його пуску, зупинці, ремонті.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: технологію нанесення антикорозійного поліетиленового покриття на нагріту поверхню сталевих труб; режими нанесення підклеювального шару ізоляції; будову та правила технічної експлуатації всього устаткування, що входить в лінію ізоляції; схеми електропостачання устаткування; вимоги до якості труб, які надходять на лінію ізоляції, до матеріалів, що використовуються як покриття; технічні умови на готову продукцію; призначення, будову контрольно-вимірювальних приладів, правила користування ними; правила роботи з підйомно-транспортним устаткуванням.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ізолювальника труб на лінії 4 розряду не менше 1 року.

6-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Веде технологічний процес нанесення антикорозійного поліетиленового покриття на нагріту поверхню сталевих труб різного діаметра на напівавтоматичній лінії захисної ізоляції труб з центрального пульта керування. Налагоджує устаткування лінії ізоляції на заданий діаметр труб. Готує лінії до роботи. Регулює технологічні режими всього устаткування лінії. Налагоджує роботу гусеничного штовхача, регулює головку екструдера за висотою та заданим вакуумом у камері, температурний режим за зонами екструдерів. Регулює надходження гранул поліетилену в екструдер, повільне ступінчате охолодження покриття. Контролює та регулює товщину основного та підклеювального шарів. Налагоджує та забезпечує безперервну роботу дефектовідмітчика. Контролює якість нанесення покриття. Пускає та зупиняє лінію захисної ізоляції труб.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: конструктивні особливості та технічні характеристики всього устаткування лінії захисної ізоляції труб; правила налагодження устаткування на заданий діаметр труб і задані технологічні режими; види дефектів захисного покриття, способи їх запобігання та усунення; кінематичні схеми автоматики та блокування устаткування всієї лінії; вимоги до якості матеріалів, які використовуються для захисного покриття труб.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ізолювальника труб на лінії 5 розряду не менше 1 року.

Створіть краще резюме всього за кілька хвилин і робота Вашої мрії знайдеться швидше!

Створити резюме

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору