UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Випробувач електричних машин, апаратів та приладів

Випробувач електричних машин, апаратів та приладів

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує допоміжні роботи до різних випробувань. Транспортує вироби до місця випробувань. Складає прості електричні, водяні та пневматичні схеми. Установлює на випробувальний стенд вироби, які не потребують вивіряння. Проводить прості виміри за готовою схемою. Визначає пробивальну напругу взірців. Ремонтує просте випробувальне устаткування. Готує документацію та веде записи показань контрольно-вимірювальних приладів.

Повинен знати: призначення, правила експлуатації та принцип роботи виробів, які випробовує; вимірювальний інструмент та прилади, які необхідні для випробувань; прості схеми для вимірювання показань; правила та способи вмикання в просту схему виробів, які випробовує; основи знань з електротехніки; режими проведення випробувань; правила обслуговування установок випробувальної станції або дільниці; правила транспортування та встановлення виробів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт.
1. Генератори синхронні - вмикання у мережу методом синхронізації.
2. Електроплитки та електропраски - випробування.
3. Елементи електронагрівальні трубчасті - перевірка ланцюга.
4. Машини електричні постійного та змінного струму - випробування обмоток.
5. Машини електричні постійного та змінного струму невеликої потужності - складання схеми, пуск та навантаження машин.
6. Схеми електричні для вимірювання опору обмоток постійним струмом методом вольтметра або амперметра - складання.
7. Схеми електричні для знімання характеристик холостого ходу та короткого замикання-складання.
8. Якорі електричних машин - випробування на міжвиткове замикання.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує електричні, механічні та термічні випробування, які не потребують зміни режимів, простих електричних машин, апаратів та приладів згідно з технічними умовами. Проводить контрольні електричні випробування потужних електронагрівальних приладів, електропобутових машин та приладів. Здійснює монтаж нескладних схем випробувань та підключає до них вироби, які випробує. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та веде журнал спостережень. Складає схеми для перевірки ватметрів методом звіряння, оцінює похибки приладів, які перевіряє.

Юстирує та налагоджує прості електричні вузли. Регулює режими випробувань з одночасним відліком декількох параметрів під час випробування приладів у статичному режимі, у динамічному режимі, високовольтних випробуваннях. Виявляє та усуває дефекти у виробах, які випробовує. Стежить за справністю устаткування та вимірювальних приладів. Налагоджує прилади релейного захисту, автоматики, сигналізації та усуває дрібні несправності. Установлює вироби на підвісний конвеєр.

Повинен знати: основи технології виготовлення виробів, які випробовує; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів та установок; розрахунок вихідної потужності, освітленості, абсолютної, відносної та приведеної похибки та варіації під час випробування електровимірювальних приладів; принцип роботи виробів, які випробовує та правила їх експлуатації; правила перевірки установок для випробування еталонами; правила користування перерахівними таблицями, графіками, формулами; електричну схему випробувань та правила вмикання в схему контрольно-вимірювальних приладів; правила ведення журналу випробувань; основи електротехніки в межах роботи, яку виконує.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача електричних машин, апаратів та приладів 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Електросвітильники - випробування вібрацій, вимірювання освітлення та температури нагрівання.
2. Електростанції пересувні потужністю до 100 кВт - регулювання апаратури та двигуна.
3. Елементи електронагрівальні трубчасті - випробування електричної міцності та опору ізоляції.
4. Ігнітрони - регулювання режимів випробувань.
5. Ізоляція машин, апаратів та приладів - випробування на діелектричну міцність.
6. Котушки трансформаторів, електродвигунів, приладів та апаратів - вимірювання опору ізоляції.
7. Конденсатори силові - короткочасні випробування між обкладинками та на корпус, випробування пакетів.
8. Ліхтарики електричні - вимірювання вихідної потужності, освітленості та випробування надійності і довговічності.
9. Машини електричні - визначення кількості обертів на різних швидкостях стропоскопічним методом.
10. Машини електричні постійного струму та асинхронні електродвигуни потужністю до 100 кВт та напругою до 500 В - контрольні випробування.
11. Машини електричні дво- та тришвидкісні 2 - 4 - 6 - 8 - полюсні - випробування з вимірянням та перерахуванням омічних опорів з трикутника на зірку.
12. Прилади щитові - випробування на механічні, кліматичні та електричні впливання.
13. Пристрої комплектні постійного струму - складання електричної схеми та проведення випробувань на нагрівання.
14. Схеми електричні взаємного навантаження машин постійного струму - складання.
15. Трансформатори силові першого та другого габаритів - вимірювання опору ізоляції обмоток.
16. Шунти внутрішні та двограничні - електричні випробування.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Проводить електричні, механічні та термічні випробування електричних машин, апаратів та приладів середньої складності. Виконує самостійне складання схем середньої складності для випробування перетворювачів із системами автоматичного підтримання та регулювання параметрів. Вивіряє щонайвигідніший режим випробувань, який забезпечує найкращі параметри. Настроює вимірювальні установки. Виконує високовольтні випробування виробів у імпульсному режимі. Виконує необхідні розрахунки, які пов'язані з випробуваннями електричних машин, апаратів, конденсаторів, трансформаторів та приладів.

Виміряє та досліджує віброакустичні характеристики електродвигунів, рівень шуму з дослідженням характеру його складових частин. Випробовує основні типи силових конденсаторів та їх пакетів. Підготовляє та досліджує під навантаженням двигун - генератори, асинхронні машини та машини постійного струму. Випробовує великі масляні вимикачі. Визначає дефекти виробів, які випробовує, та усуває їх. Складає технічну документацію за результатами випробувань та вимірювань.

Повинен знати: технологію виготовлення, призначення, принцип роботи та правила експлуатації електротехнічних виробів, які випробовує; правила підготовки та складання схем для випробувань; послідовність проведення випробувань; принцип роботи та керування автоматизованими засобами випробування; правила підрахування основних та додаткових похибок; розрахунок прискорення під час випробування приладів та виробів на віброміцність та труськоміцність; основні види та властивості матеріалів, які використовує; технічні умови та інструкції на вироби, що випробовує; правила оформлення заключних результатів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача електричних машин, апаратів та приладів 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Випрямлячі високовольтні - виміряння напруги.
2. Електроапарати - регулювання режимів випробувань на електричну, термічну та динамічну стійкість апаратів.
3. Електростанції пересувні потужністю понад 100 кВт до 200 кВт - регулювання апаратури та двигуна.
4. Збудники безщіткові діодні для турбогенераторів - випробування навантаженням на активний опір.
5. Ігнітрони високовольтні - випробування.
6. Конденсатори силові - короткочасні випробування, вимірювання тангенса діелектричних втрат.
7. Магазини опорів - випробування.
8. Машини електричні змінного струму - вимірювання потужності методом непрямих та напівпрямих схем.
9. Машини електричні постійного струму потужністю до 3000 кВт - настроювання безіскрової комутації.
10. Машини електричні постійного струму та асинхронні електродвигуни потужністю понад 100 кВт та напругою понад 500 В - контрольні випробування.
11. Мікродвигуни постійного струму підвищеної точності - спеціальні випробування.
12. Прилади щитові та переносні - електричні, кліматичні та механічні випробування.
13. Пости та блоки керування, пускові станції та панелі - випробування з калібруванням автоматів.
14. Трансформатори силові третього габариту - поопераційні випробування.
15. Установки для випробувань електрощіток - складання схем, регулювання та налагоджування.
16. Шунти високого класу точності - електричні випробування.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує електричні, механічні та термічні випробування складних електричних машин, високовольтних та низьковольтних апаратів, трансформаторів, електровимірювальних приладів високого класу точності. Виконує контрольні та типові випробування високовольтних та силових конденсаторів. Виконує попередню перевірку та добір напівпровідникових приладів для безщиткових систем збудження. Налагоджує та керує комплексом складного устаткування, на якому проводяться випробування. Бере участь у дослідженнях та випробуваннях перетворювальних агрегатів із системами керування та автоматичного регулювання параметрів. Виконує необхідні розрахунки, пов'язані з проведенням випробувань. Виміряє коефіцієнт трансформації, омічний опір обмоток, характеристики ізоляції, діелектричні втрати, обчислює потужність, коефіцієнт корисної дії та інші характеристики. Перевіряє взаємодію різних вузлів та механізмів. Виявляє та усуває дефекти у виробах, які випробовує.

Повинен знати: будову, призначення, принцип роботи та технологію виготовлення виробів, які випробовує; будову, призначення, правила експлуатації та налагодження устаткування і контрольно-вимірювальних приладів, які застосовує; методику виконання розрахунків та знімання характеристик; Державні стандарти на вироби, які випробовує; особливості випробувань нових зразків електротехнічних виробів та правила оформлення документації за результатами випробувань.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача електричних машин, апаратів та приладів 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Апарати та машини електричні - розрахунок допустимих навантажень при різних режимах роботи.
2. Вимикачі високовольтні напругою до 35 кВ - контрольні випробування.
3. Генератори та електродвигуни високочастотні - випробування та дослідження.
4. Електростанції пересувні потужністю понад 200 кВт - випробування та усунення дефектів.
5. Елементи напівпровідникові обертові систем збудження - вимірювання перехідних опорів.
6. Конденсатори силові високовольтні - контрольні випробування.
7. Машини електричні постійного струму потужністю понад 3000 кВт - настроювання безіскрової комутації.
8. Машини електричні великі постійного та змінного струму - вмикання на паралельну роботу, випробування під навантаженням.
9. Прилади самописні та вимірювальні мости - випробування на стійкість до електричного, механічного та кліматичного впливу.
10. Пускачі магнітні на 400 та 500 Гц - підбір режимів для досліджень та випробувань.
11. Трансформатори силові четвертого габариту - приймально-здавальні випробування.
12. Трансформатори з кабельно-конденсаторною ізоляцією високо-частотні - випробування.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує електричні, механічні та термічні випробування дослідних та унікальних взірців електричних машин, високовольтних апаратів, трансформаторів, конденсаторів та електро-вимірювальних приладів. Виконує комплексні випробування дослідних взірців електричних машин та перетворювачів стильно з апаратурою керування та автоматичного регулювання параметрів. Настроює та регулює теристорні схеми безщіткових систем збудження. Монтує особливо складні схеми випробування, пульти керування для випробування електричних машин та апаратів. Досліджує нові зразки електричних машин, апаратів та приладів, які потребують спеціального приймання, з регулюванням їх до заданих параметрів.

Керує комплексом складного випробувального устаткування. Настроює та регулює телеапаратуру під час випробування роторів турбогенераторів на рознос. Усуває дефекти, які виявлено під час випробування. Виконує складні розрахунки, які пов'язані з проведенням випробувань та досліджень. Складає графіки, діаграми за матеріалами випробувань та досліджень. Оформляє протоколи результатів випробувань та досліджень взірців.

Повинен знати: будову, принцип дії, призначення та технологію виготовлення дослідних та унікальних взірців виробів; конструкцію, правила експлуатації та налагодження різного комплексного устаткування, яке застосовує під час випробування; елементи електроніки; методику випробувань та досліджень; повну електричну схему випробувальної станції або лабораторії; конструкцію та принцип дії всіх складних електровимірювальних приладів; складання схеми перевірки електричних параметрів приладів; розрахунок похибки потенціометрів; технічні вимоги та Державні стандарти на зразки та матеріали, які випробовує.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача електричних машин, апаратів та приладів 5 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Вимикачі високовольтні напругою понад 35 кВ - випробування та дослідження.
2. Вольтметри автоматичні цифрові, відсоткові мости - випробування та дослідження похибок.
3. Головні зразки електричних машин та апаратів - типові випробування з їх доведенням та настроюванням на випробувальних стендах.
4. Елементи логічні, напівпровідникова та електронна техніка - випробування схем.
5. Котушки зразкові - випробування та дослідження похибок.
6. Машини електричні змінного струму - готування схем для осцилографування перехідних процесів.
7. Потенціометри лабораторні - контрольні випробування.
8. Пристрій комплектний з тиристорними перетворювачами частоти - комплексні випробування.
9. Схеми тиристорні безщіткових систем збудження - типові та періодичні випробування. Трансформатори силові п'ятого та шостого габаритів - поопераційні та приймально-здавальні випробування.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору