UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Лакувальник електроізоляційних виробів та матеріалів

Лакувальник електроізоляційних виробів та матеріалів

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес одноразового та багаторазового лакування електроізоляційних виробів та матеріалів вручну методом занурювання, розпилення або пензлем. Готує матеріали та вироби до лакування, розсортовує та очищає їх. Готує лак, пристрої. Готує робоче місце, вмикає вентиляцію. Рівномірно лакує намотані вироби, ламелі, слюдяні електроізоляційні матеріали тощо у ванні методом занурювання, розпилення, поливу або за допомогою пензля. Установлює відлаковані вироби на пристрій для повітряного сушіння або сушіння в спеціальних горизонтальних або вертикальних печах. Обклеює папером жерсті на спеціальних машинах та сушить на конвеєрі з газовим, нафтовим або електричним обігріванням. Чистить устаткування.

Повинен знати: послідовність виконання операцій готування до лакування; способи лакування електроізоляційних виробів та матеріалів, марки та властивості лаків, які застосовує; методи завантаження відлакованих виробів та матеріалів у сушильні печі та встановлення їх у печах; режими пічного сушіння; методи визначення готовності виробів при повітряному сушінні; керування обклеювальними машинами; будову та правила користування пульверизаторами; види браку та способи його запобігання.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес лакування та парафінування електроізоляційних виробів та матеріалів на лакувальних машинах з газовим обігріванням. Готує та настроює устаткування. Установлює вироби на приймальний механізм лакувальної машини, заливає клей та лак у ванну. Лакує папір, фольгу та ізоляційні матеріали в рулонах при автоматичному нанесенні лакової плівки на безперервно рухому стрічку під час пропускання її через ванну з лаком та просочувальними сполуками.

Повинен знати: будову, призначення та правила налагодження і керування лакувальними машинами з газовим обігріванням; заходи та способи механічного лакування виробів та матеріалів; регулювання швидкостей руху стрічок матеріалу; товщину лакової плівки, яка наноситься; методи визначення в'язкості або консистенції лаків та просочувальних сполук; причини виникнення браку й способи запобігання йому та усунення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією лакувальника електроізоляційних виробів та матеріалів 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес лакування та парафінування електроізоляційних виробів та матеріалів на лакувальних машинах з електричним обігріванням. Наносить лак на вироби та матеріали валковим методом. Регулює відстань між валками залежно від товщини матеріалу, який лакує, та потрібної товщини лакової плівки. Виміряє омічний опір лакової плівки на спеціальних установках. Регулює температурні режими по зонах за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Лакує сегменти складної конфігурації з відкритими пазами та отворами синтетичними, поліефіроепоксидними та кремнієорганічними лаками.

Повинен знати: будову, принцип дії та способи налагодження і керування лакувальними машинами з електричним обігріванням; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів та спеціальних установок; рецептуру та властивості лаків, які застосовує; потрібні температурні режими під час лакування виробів та матеріалів; технічні вимоги до якості відлакованих виробів та матеріалів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією лакувальника електроізоляційних виробів та матеріалів 3 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору