UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Регулювальник-градуювальник електровимірювальних приладів

Регулювальник-градуювальник електровимірювальних приладів

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Градуює шкали електровимірювальних приладів класу 1,5 та менше на спеціальних градуювальних установках. Електричне та механічне регулювання та настроювання електровимірювальних приладів на настроєних спеціальних установках. Складає та розбирає прості схеми, випробовує опір та ізоляцію.

Повинен знати: будову, призначення та принцип дії вузлів та механізмів приладів, які регулює; будову простих регулювальних та градуювальних установок та правила користування ними; основні властивості струмопровідних та ізоляційних матеріалів; способи вимірювання опорів у різних ланках кола; основи знань про систему допусків та посадок; основні правила електробезпеки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Градуює шкали електровимірювальних приладів класу 1,5 до 0,5 на спеціальних градуювальних установках. Виконує електричне та механічне регулювання електровимірювальних приладів методом підганяння котушок магнітним шунтом, розмагнічуванням, підбором стандартних котушок та іншими способами на самостійно складених за схемою та настроєних спеціальних установках. Здійснює випробування електровимірювальних приладів, які регулює та градуює. Визначає причини несправності приладів та усуває виявлені дефекти.

Повинен знати: будову та взаємодію різних вузлів та механізмів у складеному приладі; будову та призначення регулювальних та градуювальних установок, які застосовує, та правила їх настроювання; принцип дії різних систем електромагнітних, магнітоелектричних, лічильних, годинникових та інших аналогічних механізмів; методи механічного і слюсарного оброблення та складання приладів; основи електротехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією регулювальника-градуювальника електровимірювальних приладів 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Ватметри та фазометри - регулювання, градуювання та перевірка показань.
2. Вольтамперметри самописні - регулювання, градуювання та перевірка показань.
3. Гальванометри баластичні - регулювання магнітним шунтом, перевірка та регулювання роботи аретира, перевірка показань.
4. Прилади електровимірювальні - регулювання розмагнічуванням та підганяння декадних перемикачів.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Градуює шкали, виконує електричне та механічне регулювання електровимірювальних приладів класу 0,5 до 0,1 на спеціальних установках. Перевіряє прилади з обчислюванням абсолютної та відносної похибки. Складає таблиці поправок. Випробовує прилади за допомогою різних контрольно-вимірювальних установок. Визначає причини нечіткої або неправильної роботи приладів та усуває дефекти складання. Складає складні схеми з'єднань.

Повинен знати: будову та взаємодію складних електровимірювальних приладів та механізмів; механічні та електричні властивості різних струмопровідних та ізоляційних матеріалів; правила розрахунку опорів; будову, призначення та принцип дії складних градуювальних установок, вимірювальних та електровимірювальних приладів, складних систем електромагнітних, годинникових та інших механізмів; основні закони електротехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією регулювальника-градуювальника електровимірювальних приладів 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Авометри багатограничні - регулювання, підганяння та градуювання всіх меж вимірювання.
2. Ампервольтметри багатограничні переносні самописні - регулювання, підганяння і градуювання всіх меж.
3. Котушки зразкові - електроперевірка та остаточне підганяння.
4. Мости - регулювання з підганянням усіх меж вимірювання.
5. Прилади еталонні - регулювання та градуювання після ремонту.
6. Прилади багатограничні переносні самописні (ампервольтметри, ватметри, частотоміри, фазометри) - регулювання, підганяння та градуювання усіх меж вимірювання.
7. Потенціометри - регулювання з підганянням усіх меж вимірювання.
8. Флюксметри - механічне та електричне регулювання і градуювання.
9. Хвилеміри - регулювання та градуювання зі складанням таблиць та графіків.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Градуює шкали, виконує електричне та механічне регулювання електровимірювальних приладів класу 0,1 та вище на спеціальних установках. Регулює, підганяє та градуює зразкові та еталонні електровимірювальні прилади, а також дослідні зразки приладів класу 0,5 та вище, які знаходяться в стадії експериментального розроблення та освоювання. Настроює складні спеціальні вимірювальні установки. Розраховує електровимірювальні прилади. Складає таблиці та проводить випробування приладів зі зніманням характеристик.

Повинен знати: будову, призначення, принцип робота та конструктивні особливості електровимірювальних приладів високого класу точності; схеми складних електровимірювальних установок та правила їх настроювання; вимоги до еталонних та взірцевих приладів; правила проведення випробувань приладів та знімання характеристик за результатами випробувань; методи розрахунку електровимірювальних приладів; правила побудови графіків за результатами замірів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією регулювальника-градуювальника електровимірювальних приладів 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Вимірювачі повного опору - перевірка, регулювання та градуювання всіх меж вимірювання, складання таблиць та графіків.
2. Котушки зразкові - остаточне підганяння.
3. Мікроамперметри та мілівольтметри багатограничні самописні переносні - перевірка, регулювання, налагодження та градуювання.
4. Прилади щитові самописні для записування аварійних режимів - перевірка, регулювання та налагодження.
5. Шунти багатограничні - остаточне підганяння.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору