UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Складальник струмообмежувальних реакторів

Складальник струмообмежувальних реакторів

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Складає та намотує струмообмежувальні реактори з кількістю паралельних витків до 3. Готує реакторний провід до намотування, пристрої до складання шаблонів струмообмежувальних реакторів. Комплектує та настроює шаблони. Укладає кабелі в пази реакторних планок та ізолює його під час переходу з одного ряду в інший. Ізолює місця зварювання контактних пластин ізоляційними матеріалами. Визначає міжвиткові відстані. Користується спеціальними складальними пристроями та простими підіймально-транспортними пристроями. Чистить та змащує шаблони.

Повинен знати: будову, призначення та технічні вимоги реакторів, які складає; правила складання та намотування струмообмежувальних реакторів; марки та перетин кабелів, які застосовує; схеми намотки реакторів в одну та дві паралелі; правила ізолювання та ізолювальні матеріали, які застосовує; правила користування складальними пристроями, шаблонами та простими підіймально-транспортними механізмами.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Складає та намотує струмообмежувальні реактори з кількістю паралельних витків понад 3 до 6. Повністю складає шаблони та готує їх для намотування. Установлює складений шаблон на намотувальну площадку за допомогою мостового крана або іншого підіймально-транспортного механізму. Перевіряє розміри між сусідніми витками різних паралельних гілок готує складені струмообмежувальні реактори під заливання бетоном.

Повинен знати: будову, призначення, принцип роботи та особливості складання і намотування багатопаралельних струмообмежувальних реакторів; схеми намоток реакторів, які складає; правила ізолювання кабелів у місцях схрещування паралельних гілок та призначення міжвиткової ізоляції, порядок та правила розрахунку необхідних довжин кабелю для наметування реактора; основні властивості ізоляційних матеріалів та кабелів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника струмообмежувальних реакторів 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Складає та намотує струмообмежувальні реактори з кількістю паралельних гілок понад 6. Намотує здвоєні реактори з п'ятьма перехідними колонами та коловою транспозицією, а також багатоамперні та багатопаралельні здвоєні струмообмежувальні реактори зі складною схемою намотування. Розмічає та визначає розташування середніх контактів здвоєних струмообмежувальних реакторів відповідно до креслень. Установлює виводи обмоток за заданим кутом. Розраховує індуктивність струмообмежувальних реакторів та потребу кабелю для реакторів, які складає, залежно від кількості паралельних гілок та типу реакторів. Перевіряє опір ізоляції та визначає індуктивність у реакторах, які складає.

Повинен знати: будову, призначення, принцип роботи та особливості складання і намотування багатоамперних і багатопаралельних струмообмежувальних реакторів; схеми намотування здвоєних реакторів; методику розрахунку індуктивного опору обмоток; типи, марки алюмінієвих та мідних кабелів та їх електричні властивості; способи перевірки правильності намотування багатопаралельних струмообмежувальних реакторів; основи знань з електротехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника струмообмежувальних реакторів 3 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору