UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Термостатник

Термостатник

1-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес термостабілізації та штучного старіння приладів найнижчого класу, простих котушок, рамок, деталей та матеріалів у термостатах. Завантажує та вивантажує прилади, котушки, рамки та деталі. Вмикає термостати, підтримує необхідний режим та вимикання. Веде записи реєстрації часу завантаження та вивантаження.

Повинен знати: будову та принцип роботи термостатів; режим робота термостатів та виробничі інструкції на штучне старіння та термостабілізацію; правила поводження з приладами, котушками, рамками та деталями під час завантаження та вивантаження; призначення штучного старіння та термостабілізації; правила занесення результатів спостережень та температури.

Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес термостабілізації та штучного старіння приладів вищого класу, відповідальних котушок у термостатах з налагодженням на заданий режим. Стежить за роботою термостата та регулює заданий температурний режим за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Визначає час Перебування приладів та котушок у термостатах відповідно до інструкції на старіння. Перевіряє правильність показань приладів. Веде журнал реєстрації.

Повинен знати: будову, принцип роботи термостатів та правила їх експлуатації; правила поводження з приладами вищого класу; час старіння різних приладів та котушок; призначення, правила користування контрольно-вимірювальними приладами (терморегулятори, автопірометри, самописні прилади, термометри тощо) та їх основні несправності; вплив якості штучного старіння та термостабілізації (при заданому режимі та часі) на роботу приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією термостатника 1 розряду - не менше 0,5 року.

1-й розряд

Завдання та обов'язки. Формує ртутні випрямлячі під керівництвом формувальника більш високої кваліфікації. Виконує роботу з прожарювання деталей у прожарювальній печі. Укладає деталі у вакуумний контейнер.

Повинен знати: будову, призначення прожарювальних печей та вакуумних контейнерів; правила підготовки вузлів та деталей ртутних випрямлячів до вакуумних випробувань; правила вакуумної гігієни.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт.
1. Деталі ртутних випрямлячів - обдування стисненим повітрям.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Формує прості ртутні випрямлячі. Заливає ртуть у дистилятор для переганяння. Визначає щільність зварних швів запаяних вентилів тиском стисненого азоту. Приєднує та пускає ртутні насоси на випробувальних стендах. Керує нескладним устаткуванням у процесі формування ртутних випрямлячів. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів під час випробування та записує показання у журнали. Усуває дефекти, які виявлені під час випробування.

Повинен знати: будову та призначення простих ртутних випрямлячів; будову та правила експлуатації масляних та ртутних насосів; правила поводження із ртуттю; загальні поняття про вакуумну техніку та електротехніку в межах роботи, яку виконує; призначення контрольно-вимірювальних приладів, випробувальних стендів та правила ведення журналів реєстрації; якість азоту та правила поводження з балонами стисненого повітря.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника ртутних випрямлячів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Приклади робіт.
1. Вентилі ртутні - формування.
2. Корпуси ртутних випрямлячів - випробування зварних швів на щільність.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Формує ртутні випрямлячі середньої складності. Складає електричну схему для відпалу та відпалює корпус вентиля. Переганяє (дистилює) ртуть у вентиль. Виконує попередні вакуумні випробування на натікання та після відпалу. Обслуговує випробувальні стенди. Веде журнал випробувань.

Повинен знати: будову, призначення та принцип робота ртутних випрямлячів середньої складності; будову, призначення та правила користування випробувальними стендами для попередніх вакуумних випробувань; норми натікання під час вакуумних випробувань; правила ведення журналів випробування; основи вакуумної техніки та електротехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника ртутних випрямлячів 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Випрямлячі ртутні запаяні - відкачування та вакуумні випробування у холодному стані.
2. Вузли ртутного випрямляча - вакуумні випробування в холодному стані.
3. Корпуси ртутних випрямлячів - відпал та вакуумні випробування.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Формує складні ртутні випрямлячі. Готує до роботи та обслуговує устаткування, випробувальні стенди, які використовує в процесі формування ртутних випрямлячів. Визначає течі в корпусах запаяних вентилів течошукачами. Виконує остаточні вакуумні випробування запаяних ртутних випрямлячів та відповідальних вузлів ртутних випрямлячів з усуванням усіх виявлених дефектів. Оформляє протоколи формування та випробувань.

Повинен знати: будову, принцип роботи та конструктивні особливості складних ртутних випрямлячів; будову, призначення та принцип робота випробувального устаткування та контрольно-вимірювальних приладів, які застосовує; правила оформлення протоколів випробувань та формування; норми натікання під час вакуумних випробувань; технічні умови до складних ртутних випрямлячів та види випробувань.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника ртутних випрямлячів 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Вакуумметри - випробування та нанесення на них шкал.
2. Випрямлячі ртутні - формування на стенді, вакуумні випробування після формування та остаточні статистичні випробування.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Формує та виконує вакуумне випробування дослідних взірців та особливо складних ртутних випрямлячів. Виконує високовольтне випробування вентилів. Переключає силові схеми з формувальної напруги на високу. Вмикає вентилі в робочий режим. Обслуговує складні випробувальні стенди та контрольно-вимірювальні прилади із самостійним їх настроюванням. Оформляє необхідну технічну документацію за результатами формування та випробувань.

Повинен знати: будову, принцип роботи та конструктивні особливості особливо складних ртутних випрямлячів та їх електричні характеристики; основні поняття про кінематичну теорію газів; основи знань з електротехніки; будову та призначення різних випробувальних стендів та пультів керування; правила оформлення технічної документації під час проведення формувальних робіт та вакуумних випробувань; правила будування кривих за результатами випробувань та їх призначення.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника ртутних випрямлячів 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Зразки дослідні складних запаяних випрямлячів - формування на стенді.
2. Вакуумні випробування після формування та остаточні статичні випробування.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору