UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Випробувач електровугільних виробів

Випробувач електровугільних виробів

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Готує вугільні та електрощитові вироби до випробувань. Складає прості електричні схеми. Виконує підготовчі роботи до будь-яких випробувань. Установлює вироби в затискачі стенду. Контролює та підтримує напругу живлення стенду. Ремонтує нескладне випробувальне устаткування.

Повинен знати: призначення та правила експлуатації випробувальних стендів та установок; основні методи випробувань; прості електричні схеми; типи виробів та їх призначення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Проводить електрофізичні випробування вугільних та електрощіткових виробів у холодному та гарячому стані на простих стендах та установках. Регулює величину зазору іскрового розрядника. Розраховує електроопір за показаннями контрольно-вимірювальних приладів при мінімальному та максимальному навантаженні. Стабілізує та охолоджує вироби. Веде реєстрацію випробувань за встановленою формою.

Повинен знати: будову та принцип дії стендів та установок; електричну схему та правила складання установки; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; процеси стабілізації та охолодження; правила коректування зазорів розрядника; технічні вимоги до вугільних виробів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача електровугільних виробів 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Проводить електричні випробування взірців вугільних та електрощіткових виробів на стендах середньої складності та короткозамкнених колекторних установках. Самостійно складає схеми випробувань та вибирає оптимальний режим. Притирає та пришліфовує зразки електрощіток до радіуса колектора або контактних кілець. Визначає та регулює перехідне падіння напруги, ступеня іскріння та коефіцієнта тертя та зносу зразків виробів. Веде записи режиму випробувань у технологічному журналі.

Повинен знати: будову та принцип дії стендів і колекторних установок та правила керування ними; правила підготовки та складання схем; послідовність проведення випробувань; призначення, принцип роботи та правила експлуатації виробів, які випробовує; правила оформлення результатів випробувань.

Кваліфікаційні вимога. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача електровугільних виробів 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Проводить електричні випробування взірців вугільних та електрощіткових виробів на складних стендах та електричних машинах у наземних умовах. Складає електричні схеми для спеціальних стендів. Установлює зразки виробів на машини та веде монтаж машин із зразками виробів на стендах. Настроює та керує комплексом випробувального устаткування. Виконує необхідні розрахунки, пов'язані з проведенням випробувань. Визначає втрати потужності, температури нагрівання, характеристики на спрацьованість та комутаційні характеристики взірців виробів. Періодично вимірює габаритні розміри зразків виробів за допомогою контрольно-вимірювального інструменту. Виявляє дефекти у виробах, які випробовує.

Повинен знати: будову, правила експлуатації та налагодження стендів і електричних машин; правила користування контрольно-вимірювальними інструментами; методику виконання розрахунків та знімання характеристик; будову, технологію виготовлення виробів, які випробовує; основи електротехніки; види дефектів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача електровугільних виробів 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Проводить електричні випробування взірців електрощіткових виробів на особливо складних стендах та вакуумних установках у висотних умовах. Установлює зразки виробів у машину та монтує машини з виробами у термобарокамери вакуумних установок. Монтує пульти керування та складає повітряні, вимірювальні та електричні комунікації. Настроює, регулює та керує комплексом складного випробувального устаткування в умовах зниженого тиску, низьких та високих температур. Установлює температурний режим та ступінь розрядження у термобарокамері та підтримує їх на заданому рівні. Випробовує зразки виробів відповідно до заданих фізичних, електричних та кліматичних параметрів. Досліджує дослідні та унікальні зразки виробів. Виконує розрахунки, будує графіки та діаграми за матеріалами випробувань та досліджень. Оформляє протоколи результатів випробувань.

Повинен знати: будову, принцип дії та правила експлуатації вакуумних установок; способи монтажу пультів керування; режими роботи устаткування; методику випробувань та досліджень; правила складання графіків та діаграм; особливості випробувань дослідних та унікальних зразків; технічні умови та Державні стандарти; правила оформлення документації.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача електровугільних виробів 5 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору