Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Cпеціальності
  4. Ізолювальник жил кабелю

Ізолювальник жил кабелю

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Ізолює жили силових кабелів напругою до 1 кВ, жили низькочастотних кабелів зв'язку на ізолювальних машинах. Підбирає, встановлює та заміняє приймальні барабани, котушки та віддавальні котушки з мідним дротом та полістирольною плівкою. Послідовно заправляє мідний дріт та ізоляційні матеріали у вузли ізолювальної машини та з'єднує їх кінці. Стежить за якістю ізольованої жили, контролює геометричні параметри струмопровідних, ізоляційних матеріалів та ізольованої жили контрольно-вимірювальними інструментами. Усуває дефекти в ізоляції.

Повинен знати: будову та принцип дії ізолювальних машин; правила застосування контрольно-вимірювальних інструментів; конструкцію та марки жил кабелю; вимоги до ізолювальних матеріалів; основні зади браку, способи його запобігання та усунення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Ізолює силові кабелі напругою понад 1 кВ до 20 кВ, жили високочастотних кабелів зв'язку кордельно-полістирольною ізоляцією на ізолювальних машинах. Регулює натягнення мідного дроту, полістирольної нитки, полістирольної плівки, кабельного паперу та ізолювальної жили. Виміряє відстань ниток, паперу та плівки контрольно-вимірювальним інструментом. Установлює та стежить за температурним режимом термокамери за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Підналагоджує устаткування, яке обслуговує, та бере участь у ремонті. Заповнює супровідну документацію.

Повинен знати: кінематику ізолювальних машин для ізолювання високочастотних симетричних кабелів; способи налагодження та забезпечення взаємодії всіх вузлів та пристроїв ізолювальних машин; призначення та застосування контрольно-вимірювальних приладів; перекриття, які допускаються, та відстань накладання ниток та плівок; залежність електричних параметрів кабелів від розмірів та якості ізоляційних матеріалів; основні вимоги до ізольованої жили.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією ізолювальника жил кабелю 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Ізолює жили силових кабелів напругою понад 20 кВ на ізолювальних машинах. Ізолює трансформаторні та маслонаповнені кабелі. Підбирає жили, кружки кабельного, високовольтного, металізованого паперу, фольги та інших ізоляційних матеріалів. Розраховує величину зазору та ширину паперових стрічок. Установлює натягнення стрічок ізоляційних матеріалів, кут нахилу та напрям накладання ізоляції. Вибирає кількість стрічок у екранах за жилами та ізоляцією. Веде журнал обліку виробітку.

Повинен знати: кінематичну схему ізолювальних машин для ізолювання жил високовольтних кабелів; основи теорії накладання ізоляції на жили високовольтних кабелів; методи розрахунку величини зазору та ширини ізоляційного матеріалу; залежність основних параметрів ізоляційних матеріалів від конструкції та розміру жили.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією ізолювальника жил кабелю 4 розряду - не менше 1 року.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору