Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Ізолювальник

Ізолювальник

1-й розряд

Завдання та обов'язки. Ізолює кабельним та телефонним папером, лавсановою і бавовняною стрічками секції, котушки, деталі та вироби під керівництвом ізолювальника більш високої кваліфікації. Накладає тимчасову стрічкову ізоляцію рівними щільними шарами на секції та котушки під компаундування, просочування та обпресування. Надіває ковпачки на дріт.

Повинен знати: основні знання про будову устаткування, яке обслуговує; способи нанесення стрічкової ізоляції; найменування та маркування ізоляційних матеріалів, які застосовує.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Ізолює кабельним та телефонним папером, лавсановою та бавовняною стрічками секції, котушки, деталі та вироби. Знімає тимчасову ізоляцію з секцій та котушок після компаундування, просочування та обпресування. Прокладає міжвиткову ізоляцію. Встановлює скріплювальні бандажі на котушки з укладанням ізоляційних рамок та прокладень. Ізолює відводи та пази. Виготовляє та ізолює екранувальні витки. Ізолює металеві деталі з запіканням без обпресування та з наступним обрізанням ізоляції. Ізолює міжсекційні з'єднання у котушках апаратів.

Повинен знати: призначення та правила застосування простих вимірювальних інструментів; найменування та типи деталей і виробів, які ізолює; основи знань з електротехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією ізолювальника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Приклади робіт.
1. Машини середні постійного та змінного струму - підготовка осердя до обмотування.
2. Пакети статора електричних машин - ізолювання торцевих частин.
3. Прутки та смуга - ізолювання кіперною стрічкою з покриттям лаком.
4. Трансформатори тороїдні - ізолювання.
5. Циліндри з бакелізованого паперу - виготовлення.
6. Шини силового електроланцюга - ізолювання кіперною та тафтяною стрічкою.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Ізолює азбестом, лакотканинами, склолакотканинами, склотканинами та склострічками секції, котушки, деталі та вироби. Ізолює деталі електричних машин склотканинами та склострічками з кількістю шарів до 7. Виготовляє трубки та гільзи на оправках. Ізолює полюси електричних машин вручну з підпресуванням і запресуванням та методом напилення. Знімає тимчасові стрічки та планки після гідростатичного обпресування. Ізолює стрічковими матеріалами на ізолювальних верстатах. Накладає виткову, корпусну та багатошарову ізоляцію. Ізолює пази статора на напівавтоматах. Виконує операції з ізолювання дискових котушок, ємнісних кілець та відводів трансформаторів.

Повинен знати: будову та способи підналагодження ізолювальних верстатів; призначення та правила застосування спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювального інструменту; основні властивості електроізоляційних матеріалів, які застосовує.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж робота за професією ізолювальника 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Кільця обмоткоутримувальні та зрівнювальні електричних машин - ізолювання стрічковими матеріалами.
2. Котушки дискові трансформаторів до третього габариту - ізолювання.
3. Котушки трансформаторні багатосекційні - ізолювання.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Ізолює кремнійорганічною ізоляцією, міканітами, мікастрічками, мікафолієм секції, котушки, деталі та вироби. Ізолює деталі електричних машин склотканинами та склострічками з кількістю шарів понад 7. Накладає багатошарову та корпусну ізоляцію на статорні та якірні секції з промазуванням епоксидним компаундом. Ізолює листовими ізоляційними матеріалами пряму частину секцій та стрижні машин на спеціальних обкатувальних верстатах. Ізолює схеми обмоток, відводів та дискові котушки силових трансформаторів.

Повинен знати: будову та способи налагодження ізоляційних верстатів для виконання виткової та корпусної ізоляції; правила застосування універсальних пристроїв; способи ізолювання виробів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією ізолювальника 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Конденсатори до трансформаторів - ізолювання.
2. Котушки дискові трансформаторів понад третій габарит - ізолювання.
3. Котушки статорної обмотки машин змінного струму - накладання виткової та корпусної ізоляції.
4. Котушки полюсні гідрогенераторів та котушки роторів турбогенераторів - ізолювання витків.
5. Котушки полюсні та осердя полюсів для гідрогенераторів великих синхронних компенсаторів та прокатних машин постійного струму - ізолювання. Вы мечтали посмотреть как эмо занимаются сексом и плачут от счастья? Онлайн порно эмо здесь .
6. Стрижні роторної обмотки машин змінного струму - ізолювання.
7. Стрижні статорної обмотки турбо- та гідрогенераторів - ізолювання місць переходів.
8. Стрижні турбо- та гідрогенераторної обмотки - прокладання міканіту у лобовій частині.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Ізолює штучними матеріалами та стрічками на термореактивних зв'язуючих, поліамідній та поліамідно-фторопластовій плівці секції котушок, деталі та вироби. Ізолює статорні головки гідрогенераторів способом заливання компаундом. Ізолює схеми обмоток та відводів силових трансформаторів під навантаженням.

Повинен знати: конструкцію та способи налагодження намотувальних верстатів; способи нанесення ізоляції; характеристики ізоляційних матеріалів; читання креслень у межах роботи, яку виконує.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією ізолювальника 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Секції виробів електрофізичного устаткування - ізолювання.
2. Стрижні гідро- та турбогенераторів та турбозбуджувачів - багатошарове ізолювання.
3. Стрижні гідро- та турбогенераторів - вирівнювання нерівностей.
4. Трансформатори електропічні - ізолювання відводів та схем з'єднань.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору