Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Розтягальник секцій та котушок електричних машин

Розтягальник секцій та котушок електричних машин

1-й розряд

Завдання та обов'язки. Розтягає заготовки секцій та човників на налагоджених пристроях і розтягальних верстатах під керівництвом розтягальника більш високої кваліфікації.

Повинен знати: правила експлуатації розтягальних верстатів; призначення та правила застосування простих пристроїв; методи перевірки секцій за макетами.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт.
Котушки статорів та роторів з міді круглого перетину - розтягання.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Розтягає прості заготовки секцій та човників на спеціальних пристроях і розтягальних верстатах. Перевіряє секції за кресленнями та макетами.

Повинен знати: призначення та принцип дії простих розтягальних верстатів; правила застосування простого контрольно-вимірювального інструменту та пристроїв; читання креслень у межах роботи, яку виконує.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією розтягальника секцій та котушок електричних машин 1 розряду - не менше 0,5 року.

Приклади робіт.
1. Котушки якоря багатовиткові та багатопаралельні - розтягання.
2. Секції статора, ротора та якоря з міді прямокутного перетину - розтягання.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Розтягає заготовки секцій середньої складності на спеціальних розтягальних верстатах та пристроях. Налагоджує верстат на заданий розмір котушки відповідно до креслень.

Повинен знати: будову та способи налагодження роздягальних верстатів та спеціальних пристроїв; способи перевірки секцій за кресленнями.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією розтягальника секцій та котушок електричних машин 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Секції роторів та статорів потенціал регуляторів - розтягання.
2. Секції статорів гідрогенераторів - розтягання.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Розтягає складні заготовки секцій на спеціальних розтягальних верстатах. Налагоджує верстати із замінюванням головок та пазових частин. Складає програми з розрахунком геометричних параметрів секцій обмоток.

Повинен знати: будову, керування та способи налагодження розтягальних верстатів різних типів; конструкцію обмоток роторів, статорів та якорів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією розтягальника секцій та котушок електричних машин 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Обмотка статора великих електричних машин з допоміжною витковою ізоляцією - розтягання.
2. Секції асинхронних турбогенераторів - розтягання.
3. Секції статорів та якорів великих електричних машин - розтягання.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору