1-й розряд
Завдання та обов'язки. Виробляє сепаратори простої конфігурації з ізоляційних матеріалів та деревного шпону. Калібрує сепарації. Ріже, розрубує, вирубує та профілює сепаратори для акумуляторів різних типів. Укладає готові сепаратори в тару або на платформу.
Повинен знати: призначення і правила застосування пристроїв та інструменту для різання, розрубування, вирубування та калібрування сепарацій; правила укладання та зберігання сепараторів; вимоги до сировини та напівфабрикатів.
Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт.
1. Полички ізоляційні - різання, калібрування.
2. Тканина капронова - вирубання сепараторів.
2-й розряд
Завдання та обов'язки. Виробляє сепаратори середньої складності з ізоляційних матеріалів та деревного шпону. Дозує в заданій пропорції луги, кислоти, змочувачі та завантажує їх у ємності. Хімічно обробляє ізоляційні матеріали та деревний шпон. Запобігає та усуває причини виникнення браку під час хімічного оброблення.
Повинен знати: принцип дії та систему керування устаткуванням, пристроями та інструментом, які обслуговує; технологічне призначення кислот та лугів; правила їх зберігання та транспортування; види сепараторів, їх призначення; способи дозування; правила застосування контрольно-вимірювальних приладів.
Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією виробника сепараторів 1 розряду - не менше 0,5 року.
Приклади робіт.
1. Тканина капронова - хімічне оброблення.
2. Шпон деревний - вилуговування.
3-й розряд
Завдання та обов'язки. Виробляє сепаратори складної конфігурації з ізоляційних матеріалів. Профілює та вальцює сепаратори на пресах та автоматах. Вирубає, рифлює та тіснить складний контур сепаратора. Готує розчини та маси для просочування сепараторів. Визначає в'язкість смол, коректує розчини та маси. Підналагоджує устаткування в процесі роботи.
Повинен знати: принцип дії машин, пресів та автоматів; будову контрольно-вимірювальних приладів; рецептуру виготовлення розчинів; правила підрахунку кількості компонентів; способи підналагодження устаткування, яке обслуговує.
Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією виробника сепараторів 2 розряду - не менше 1 року.
Приклади робіт.
1. Сепаратор рифлений - хімічне оброблення.
2. Тканина фтористопропиленова - вальцювання.