2-й розряд
Завдання та обов'язки. Здійснює контроль та остаточне приймання простих напівфабрикатів і готових виробів за зовнішнім виглядом, кресленнями, схемами та технологічною документацією. Визначає якість деталей та вузлів, які надходять на складання. Класифікує брак на дільниці, яку обслуговує, встановлює причини його виникнення, вживає заходів щодо його запобігання та усунення. Контролює правильність зберігання готових виробів та напівфабрикатів. Оформляє технічну документацію на прийняту та забраковану продукцію.
Повинен знати: асортимент, конструкцію та призначення напівфабрикатів і готових виробів; види контролю; основні види браку; правила оформлення приймально-здавальної документації.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
3-й розряд
Завдання та обов'язки. Здійснює контроль та остаточне приймання напівфабрикатів та готових виробів середньої складності з перевіркою точності за кресленнями, технічними умовами та Державними стандартами. Перевіряє напівфабрикати та готові вироби за габаритами, герметичністю та коротким замиканням із застосуванням універсального контрольно-вимірювального інструменту. Поопераційно контролює складні напівфабрикати, деталі, вузли, готові вироби, елементи фізичних та хімічних джерел струму. Класифікує брак за видами. Установлює причини його виникнення та своєчасно вживає заходів щодо його усунення.
Повинен знати: правила застосування контрольно-вимірювального інструменту; процес виробництва та будову напівфабрикатів і виробів, які контролює; технічні умови та Державні стандарти на приймання деталей і готових виробів; методи профілактики браку.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера в акумуляторному й елементному виробництві 2 розряду - не менше 1 року.
4-й розряд
Завдання та обов'язки. Здійснює контроль та остаточне приймання складних та особливо складних напівфабрикатів і готових виробів. Перевіряє напівфабрикати та готові вироби за габаритами, герметичністю, опором, ізоляцією та відсутністю коротких замикань за допомогою контрольно-вимірювальних приладів.
Повинен знати: правила користування контрольно-вимірювальним інструментом; способи складання та розбирання готових виробів і напівфабрикатів; виконання робіт з профілактики браку, ведення обліку й звітності з прийнятої та забракованої продукції; основні закони електротехніки.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера в акумуляторному й елементному виробництві 3 розряду - не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Контролює спеціальні хімічні та фізичні джерела струму на відповідність до технічних умов, інструкцій, креслень зі складними електричними схемами. Складає принципові електричні схеми для знімання вольтамперних характеристик. Заміряє ємність, опір ізоляції електрорушійної сили із застосуванням спеціальних стендів та устаткування. Аналізує результати замірянь. Перераховує одержані дані за комплексними формулами.
Повинен знати: будову, призначення та правила застосування складних та точних електронних контрольно-вимірювальних приладів; будову виробів, які перевіряє; основи виявлення та запобігання браку; технічні умови та Державні стандарти на приймання спеціальних хімічних та фізичних джерел струму.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера в акумуляторному й елементному виробництві 4 розряду - не менше 1 року.