UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Виробництво гальванічних елементів і батарей та інших джерел струму
  4. Складальник ртутно-цинкових, магнієвих та інших джерел струму

Складальник ртутно-цинкових, магнієвих та інших джерел струму

1-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує прості операції з комплектування та складання ртутно-цинкових елементів та секцій магнієвих батарей в умовах серійного виробництва. Готує деталі та інструменти до складання.

Повинен знати: основи знань про будову устаткування, яке застосовує в процесі роботи; найменування спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних приладів; послідовність складальних операцій; призначення та ознаки придатності комплектних деталей.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує операції середньої складності з комплектування та складання ртутно-цинкових елементів та магнієвих батарей в умовах серійного виробництва. Виконує прості операції з комплектування та складання елементів, секцій, блоків хімічних джерел струму в умовах дрібносерійного та індивідуального виробництва. Виконує прості операції з комплектування та складання фізичних та хімічних джерел струму під керівництвом складальника більш високої кваліфікації в умовах дрібносерійного та індивідуального виробництва. Виконує прості операції з комплектування та складання фізичних та хімічних джерел струму лід керівництвом складальника більш високої кваліфікації в умовах дослідного виробництва. Складає електроди, секції за кресленнями, принциповими схемами та інструкціями. Підбирає елемента за геометричними розмірами. Визначає полярність та перевіряє їх на відсутність коротких замикань. Готує компаунди, герметики, розчинники.

Повинен знати: принцип дії та правила керування устаткуванням, яке застосовує в процесі роботи; призначення та правила застосування спеціальних пристроїв контрольно-вимірювальних та регулювальних приладів; назву та призначення комплектних деталей; принцип взаємодії окремих деталей та вимоги до них.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника ртутно-цинкових, магнієвих та інших джерел струму 1 розряду - не менше 0,5 року.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує складні операції зі складання ртутно-цинкових елементів та магнієвих батарей в умовах серійного виробництва та операції середньої складності з комплектування та складання хімічних та фізичних джерел струму (елементів, секцій, батарей та комплектів живлення) в умовах дрібносерійного та індивідуального виробництва. Виконує складальні операції відповідно до електричних схем та креслень. Складає елементи із застосуванням точкового зварювання. Перевіряє опір ізоляції електрорушійної сили, сили струму. Виконує прості операції з комплектування та складання фізичних та хімічних джерел струму в умовах дослідного виробництва. Проводить електромонтажні роботи за кресленнями, принциповими схемами відповідно до керівних технічних матеріалів.

Повинен знати: будову устаткування, яке застосовує, спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних приладів середньої складності; послідовність виготовлення елементів, секцій, груп, комплектів живлення та батарей; монтажні та принципові схеми; технологічні процеси складання та монтажу джерел струму в межах роботи, яку виконує; технологічні режими сушіння, температури, паяння тощо.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника ртутно-цинкових, магнієвих та інших джерел струму 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує складні операції з комплектування та складання елементів, секцій, блоків хімічних джерел струму (окрім РЦ та магнієвих) в умовах дрібносерійного та індивідуального виробництва. Складає батареї, комплекти живлення зі складними схемами комутації відповідно до креслень. Виконує операції середньої складності з комплектування та складання фізичних і хімічних джерел струму в умовах дослідного виробництва. Веде процес дифузійного зрощування батарей. Монтує діоди, штепсельні розняття, тріоди, датчики різного призначення.

Повинен знати: кінематику устаткування, яке застосовує в процесі роботи; конструкцію універсальних та спеціальних пристроїв; призначення та правила застосування складних та точних контрольно-вимірювальних приладів; процес комплектування, складання та монтажу хімічних і фізичних джерел струму; способи виготовлення всіляких схем з провідників, трубок, кабелю та шин; призначення та властивості матеріалів, деталей та напівфабрикатів, які застосовує в процесі складання, монтажу або дифузійного зрошування; спецумови складання та монтажу батарей.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника ртутно-цинкових, магнієвих та інших джерел струму 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує складні операції з комплектування та складання фізичних і хімічних джерел струму (окрім РЦ та магнієвих) в умовах дослідного виробництва. Виконує необхідні розрахунки за струмами навантаження, розміщенням груп, блоків, монтажних схем. Складає батареї, комплекти живлення за принциповими схемами та ескізами будь-якої складності. Складає панелі фізичних джерел струму в крилі з проведенням електромонтажних робіт, розпаює діодні плати та діодні блоки. Випробовує схеми різноманітними вимірювальними приладами, знаходить дефекти та усуває їх.

Повинен знати: конструктивні особливості та електричні схеми устаткування, яке застосовує в процесі робіт; методи та заходи складання різних складних експериментальних виробів за ескізами та складними принциповими схемами; властивості та призначення клеїв, паст, суспензій, компаундів, герметиків та інших матеріалів, які застосовує; перерахунок струмів навантаження; порядок знаходження та усування дефектів у роботі окремих вузлів та батарей у цілому; основи знань з електротехніки, оптики, радіотехніки та електроніки у межах роботи, яку виконує.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника ртутно-цинкових, магнієвих та інших джерел струму 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує особливо складні операції зі складання одиничних фізичних та хімічних джерел струму, окрім магнієвих, в умовах дослідного виробництва. Проводить випробування на ручних та автоматичних установках за принциповою схемою. Знаходить дефекти та усуває їх.

Повинен знати: конструктивні особливості установок, які застосовує для виготовлення та випробування одиничних хімічних і фізичних джерел струму; правила застосування особливо складних контрольно-вимірювальних приладів; основи знань з теорії напівпровідників та електроніки; прийоми складання одиничних джерел струму, правила проведення випробувань.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника ртутно-цинкових, магнієвих та інших джерел струму 5 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору