UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Контролер харчової продукції

Контролер харчової продукції

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде суцільний або вибірковий контроль на різних стадіях упакування, закупорки, обгортки, герметичності, забивання, оббивання, об’язки, маркірування, клеймування, змащування, оформлення зовнішнього вигляду, наявності ярликів, пломб порожнього скляного, дерев’яного та металевого посуду, його чистоти та придатності під заповнення зовнішнім оглядом. Контролює кількість сировини, напівфабрикатів, готової продукції простим підрахунком або за показаннями лічильника. Вкладає та упаковує готову продукцію, крім крихкої та продукції, яка легко ламається і деформується, у різні види тари.

Повинен знати: вимоги державних стандартів та технічні умови, що висуваються до упаковування, маркування, якості миття; види, сорти, розміри пакувального матеріалу; правила поводження з упакованою продукцією та тарою; види, ознаки та причини дефектів, браку, способи їх визначення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде суцільний або вибірковий контроль на різних стадіях виробництва сировини, напівфабрикатів, продукції, тари за об’ємом заповнення, укладання, розмірами, формою, асортименту, сортістю, категорійністю, кондинційністю, чистотою, прозорістю, наявністю сторонніх запахів, включень, герметичністю термозварного целофану на основі зважування, вимірювання, зовнішнього огляду або огляду бочкової тари із застосуванням різних світильників, бракуючих автоматів і відповідності державним стандартам та технічним вимогам. Укладає та упаковує крихку готову продукцію, а також продукцію, яка легко ламається і деформується, у різні види тари. Відбирає проби. Веде облік. Здає продукцію в експедицію, складає приймально-здавальні документи.

Повинен знати: державні стандарти, технічні умови та вимоги до сировини, готової продукції, бочкової, паперової, металевої та скляної тари; методи контролю, види, ознаки і причини дефектів, браку; способи визначення дефектів, виявлення браку та встановлення причин їх виникнення; будову, правила застосування і перевірки точності контрольних приладів, пристроїв, механізмів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера харчової продукції 2 розряду — не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде суцільний або вибірковий контроль якості технологічної обробки сировини, напівфабрикатів, продукції на різних стадіях виробничого процесу за результатами лабораторних аналізів; кислотності; розчинності, концентрації, густини, вмісту вологи, активності, м’якості помелу, інших показників та відповідності державним стандартам, технічним умовам, затвердженим зразкам. Відокремлює браковану, дефектну продукцію, сировину, напівфабрикати зі зниженою якістю або на брак. Відбирає проби. Веде облік. Здає продукцію в експедицію та складає приймально-здавальну документацію.

Повинен знати: технологію виробництва на обслуговуваній дільниці; державні стандарти, технічні умови; вимоги до якості обробки сировини, напівфабрикатів, продукції; види дефектів; методи проведення аналізів; порядок відбору проб; будову контрольно-вимірювальних приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера харчової продукції 3 розряду — не менше 1 року.


5-й розряд

- у разі проведення лабораторних аналізів, оброблення їх результатів та класифікації даних за допомогою комп’ютерної техніки.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера харчової продукції 4 розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору