2-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде процес дроблення (подрібнення)
грубих кормів, мінеральної, технічної та іншої сировини, напівфабрикатів вручну або на дробарках різних систем із попереднім розпушуванням, грохоченням, різанням, обпиловкою, рубанням, розбиванням. Спостерігає за рівномірним завантаженням дробарок, якістю і ступенем дроблення (подрібнення) за результатами ситових аналізів чи органолептичних перевірок. Вивантажує подрібнений продукт. Упаковує, зважує, маркує. Відвозить і укладає в штабель. Очищує сита, пилові камери, збірники. Миє і змащує дробарки. Бере участь у ремонті устаткування.
Повинен знати: будову дробарок; вимоги до якості дроблення;
порядок подавання сировини, матеріалів, напівфабрикатів на дробильні машини; режими дроблення.
Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт. Дроблення прянощів, цикорію, кісточок плодових, фруктів, ягід, лузги соняшникової, мінеральної сировини (крейди, вапняку, солі), сухарів для квасу, шроту, жмиху.
3-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде процес дроблення (подрібнення), розтирання твердої, сухої, вологої сировини, напівфабрикатів у жареному, вареному, сирому вигляді для виготовлення харчової продукції на дробарках різних систем із попереднім і наступним сортуванням, різанням, сушкою, грохоченням. Рівномірно завантажує сировиною і напівфабрикатами дробильні машини за допомогою транспортерів або вручну. Вивантажує, транспортує сировину на наступні стадії оброблення. Регулює ступінь здрібнення за результатами проведених ситових аналізів і органолептично. Виявляє та усуває причини відхилень від режиму дроблення. Контролює роботу транспортних і аспіраційних пристроїв. Підбирає і замінює сита, молотки, дека, бичі, пальці. Регулює зазор дробильного вузла.
Повинен знати: вимоги до сировини, напівфабрикатів і якості дроблення; методи проведення ситових аналізів; будову, правила регулювання машин і сполученого з ними устаткування.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера харчової продукції 2 розряду — не менше 1 року.
Приклади робіт. Дроблення бобів какао обжарених, бобів соєвих, горіхів, зерна, зерна кукурудзи замоченого і зародку, сировини для сиру, наповнювача для морозива і сиркових виробів тощо.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде процес дроблення солоду на солододробильному агрегаті. Регулює подачу солоду на розподільний пристрій, одержує фракції помелу: борошна, крупки, лушпиння; відбирає їх проби. Обслуговує агрегат, регулює його роботу за результатами аналізів проб. Веде облік кількості дробленого солоду. Очищує готовий солод на полірувальних машинах. Дробить і розмелює ячмінь, рис та іншу сировину на млинах усіх видів. Контролює одержання необхідного тонкого помелу. Обслуговує транспортні засоби подавання матеріалів на млин і аерозоль-транспорт для подрібненого продукту. Обслуговує бункери для збору продуктів дроблення.
Повинен знати: вимоги до сировини (вологість, забрудненість, структура побудови), яка поступає на дроблення, розмелювання, полірування, і до якості готового продукту; режим дроблення; будову і правила експлуатації обслуговуваного устаткування.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста дробильних установок 3 розряду — не менше 1 року.