UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Оброблювач виноматеріалів та вина

Оброблювач виноматеріалів та вина

1-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує окремі прості операції з обробки виноматеріалів і приготування вина під керівництвом оброблювача більш високої кваліфікації. Зливає гущу після перекачування та збору виноматеріалів з осаду, подає її в збірник. Фільтрує виноматеріали. Підключає і відключає шланги, винопроводи до устаткування і місткостей. Чистить, миє зовнішні поверхні устаткування, пристрої, інвентар і підлогу у виробничих приміщеннях. Білить стіни, площадки, лагери. Обтирає технологічні місткості, окурює підвали сірчистим ангідридом.

Повинен знати: основні властивості сировини та допоміжних матеріалів; схему комунікацій; принцип роботи та правила користування обслуговуваним устаткуванням.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує окремі прості операції з обробки виноматеріалів і приготування вина. Проводить технологічні переливки. Установлює бочки на лагери (у яруси) і наповнює їх. Розбирає лагери. Перекочує бочки. Відливає або доливає в місткості виноматеріали для дотримання в них необхідного рівня. Обробляє шпунти і шпунтові отвори, парафінує шпунти. Готує робочий розчин сірчистого ангідриду. Проводить фільтрацію виноматеріалів на мішкових фільтрах. Наповнює і спорожнює бочки, місткості, автомобільні і залізничні цистерни, контейнери за допомогою насосів, апаратів і пристроїв. Регулює роботу обслуговуваного устаткування і комунікацій, усуває несправності в його роботі. Веде облік.

Повинен знати: основні властивості виноматеріалів і вина; правила наповнення технологічних і транспортних місткостей; будову обслуговуваного основного та допоміжного устаткування; правила ведення обліку.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оброблювача виноматеріалів та вина 1 розряду — не менше 0,5 року.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує окремі складні операції з обробки виноматеріалів і приготування вина. Фільтрує і очищає виноматеріали на центрифугах і фільтрах різних систем, крім мішкових, подає на розлив. Проводить обклеювання, егалізацію, асамблювання, купажування, мадеризацію в камерах і резервуарах. Готує напівсолодкі, шипучі, ароматизовані вина. Подрібнює інгредієнти і готує спиртові настої із трав, коренів, прянощів для ароматизованих вин. Готує цукровий сироп в апаратах різних способів нагрівання, бентоніт — в апаратах з паровим підігріванням і в місткостях, обклеювальні розчини (жовту кров’яну сіль, желатин, поліакриламід) тощо. Готує сусло у вакуум-апаратах і подає в купажну місткість, добавляє спирт під час коригування купажу. Контролює і регулює процеси за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, лабораторних аналізів і органолептично. Регулює роботу обслуговуваного основного і допоміжного устаткування і комунікацій. За допомогою мийних розчинів миє обслуговуване устаткування, усуває несправності в його роботі.

Повинен знати: основи технології обробки виноматеріалів і приготування напівсолодких, шипучих і ароматизованих вин; технологічні інструкції та вимоги до якості винопродукції, технологічний режим і правила його регулювання на окремих операціях; будову обслуговуваного устаткування; призначення і правила користування контрольно-вимірювальними приладами.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оброблювача виноматеріалів та вина 2 розряду — не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує комплексні технологічні операції з обробки виноматеріалів і приготування вина. Обробляє теплом і холодом в пастеризаторах і охолодниках з одночасною фільтрацією. Веде процес витримування вина на холоді в камерах і резервуарах. Проводить мадеризацію виноматеріалів у апаратах із системою теплового обігрівання. Наповнює апарати виноматеріалами за допомогою насосів, самопливом або під тиском двоокису вуглецю. Підігріває виноматеріали до заданої температури та витримує її на певному рівні. Проводить періодичне перемішування мішалками, насосами або іншими способами. Здійснює процес насичення виноматеріалів киснем шляхом подавання його під тиском із балонів.

Контролює і стежить за процесом нагрівання виноматеріалів і насичення киснем за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, результатами лабораторних аналізів і органолептично. Регулює подавання пари, температуру виноматеріалів, перемішування і обробки киснем. Визначає момент закінчення процесу мадеризації. Готує херес періодичним методом, наповнює місткості виноматеріалами; здійснює засів хересної плівки, стежить за її розвитком; відбирає проби із місткостей і готові хересні матеріали з-під плівки. Регулює роботу обслуговуваного устаткування і комунікацій.

Повинен знати: основні біофізико-хімічні властивості виноматеріалів, вина; технологію термічної обробки виноматеріалів і вина; технологію мадеризації виноматеріалів і приготування хересу періодичним методом; технологічні режими і правила їх регулювання; будову основного і допоміжного устаткування, регулювальних пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оброблювача виноматеріалів та вина 3 розряду — не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес оброблення виноматеріалів і приготування вина за установленою технологічною схемою. Веде процес приготування купажу: купажування, оброблення обклеювальними розчинами, перемішування, коректування купажу. Здійснює процес оброблення, хересування виноматеріалів, приготування напівсолодких вин у безперервному потоці. Завантажує батареї, апарати безперервної дії для хересування виноматеріалів. Проводить вирощування хересної плівки, наносить її на поверхню вина.

Регулює швидкість проходження потоку і вихід готового вина за допомогою регулювальних приладів і пристроїв. Контролює процес хересування, визначає момент його закінчення. Завантажує бродильні батареї, каскадно-ярусні установки та інші апарати скупажованою сумішшю. Рівномірно подає в систему на вторинне бродіння скупажовану суміш і розчин дріжджів. Проводить фільтрацію і термічне оброблення. Видержує на холоді і подає на розлив вина. Контролює і регулює процес вторинного бродіння, швидкість проходження потоку, подавання розчину дріжджів, процеси термічного оброблення і фільтрації.

Подає виноматеріали в купажні апарати, бути, залізобетонні і металеві резервуари та інші місткості за допомогою насосів, самопливом або під тиском двоокису вуглецю. Дозує і подає обклеювальні речовини. Перемішує мішалками, насосами, очищає шляхом фільтрації, центрифугування. Стежить за наповненням місткостей, перемішуванням виноматеріалів. Обслуговує та стежить за роботою устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, регулювальних пристроїв, комунікацій.

Повинен знати: технологію приготування хересу, напівсолодких та інших вин у безперервному потоці; методи і способи визначення готовності вина; конструктивні особливості устаткування, яке застосовується для обробки виноматеріалів, хересування і приготування напівсолодких вин у безперервному потоці, а також регулювальних пристроїв і контрольно-вимірювальних приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оброблювача виноматеріалів та вина 4 розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору