2-й розряд
Завдання та обов’язки. Транспортує відходи виноробства:
вичавки, барду, випас і завантажує їх у сховища, відстійники, а також у різні види устаткування. Утрамбовує вичавки у сховищах, укриває їх необхідними матеріалами. Чистить, миє устаткування, пристрої, інвентар.
Повинен знати: правила транспортування відходів виноробства, завантаження вичавків у сховища та їх укривання; схему комунікацій.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта.
Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
3-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде процес видобування із відходів виноробства винно-кислого вапна, спирту, дріжджів, виноградного насіння, кормового борошна та інших продуктів виноробства під керівництвом оброблювача вищої кваліфікації. Наповнює нейтралізатори бардою або випасом. Готує розчини кислот і лугів. Промиває і сушить винно-кисле вапно, віджимає та сушить дріжджі. Завантажує і розвантажує перегінні апарати, передає відходи на утилізацію. Чистить, миє устаткування, комунікації, місткості.
Повинен знати: основи технології обробки відходів виноробства; основні властивості спирту, дріжджів та винно-кислого вапна; принцип роботи обслуговуваного устаткування, сушарок, насосів, комунікацій; правила роботи з концентрованими кислотами, лугами та способи очищення від них устаткування.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оброблювача відходів виноробства 2 розряду — не менше 1 року.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде процес видобування із відходів виноробства винно-кислого вапна, спирту, дріжджів, виноградного насіння, кормового борошна та інших продуктів. Завантажує за допомогою насосів, самопливом та іншими способами сировину й проміжні продукти в нейтралізатори та декантатори. Дозує кислоти та луги, обробляє ними сировину і продукти виноробства. Проводить перегонку спирту. Обробляє цукровмісні вичавки без зброджування їх у сховищах із наступним вилученням на спеціальних апаратах цукру, спирту та винно-кислого вапна. Контролює роботу устаткування за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Регулює роботу устаткування і готує його до роботи. Веде облік.
Повинен знати: технологічний процес оброблення відходів виноробства та методи видобування з них винно-кислого вапна, спирту, дріжджів; основні фізико-хімічні властивості відходів і продуктів їх переробки; правила роботи з концентрованими кислотами та лугами; будову і правила експлуатації устаткування й комунікацій; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; правила ведення обліку.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оброблювача відходів виноробства 3 розряду — не менше 1 року.