Аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Управление персоналом
  3. Ведение кадрового учета
  4. Зміни до штатного розпису

Зміни до штатного розпису

Процедура скорочення штатних одиниць у штатному розписі може бути значно складнішою. Наприклад, за штатним розписом передбачено шість посад, чотири з яких зайнято, а дві вакантні. Скорочення двох вакантних відбувається в такому самому порядку, як...

На деяких підприємствах штатні розписи затверджують мало не щоaмісяця, виходячи з фактичної кількості працівників. Однак у такому разі штатний розпис вже не виконуватиме своєї визначальної функції планового документа й перетвориться на непотрібний та безглуздий папірець.

Штатний розпис фіксує професійно-кваліфікаційний склад працівників у визначеному періоді й повинен бути документом певного періоду дії. Відповідно до усталеної практики таким оптимальним періодом є рік. Доцільно всі незначні відхилення від затвердженого штатного розпису, що мають місце на практиці, накопичувати. В цьому разі штатний розпис буде стабільним оптимальним плановим документом. Іншими словами, штатний розпис буде документом, котрий направляє керівника, орієнтує його при прийнятті рішень.

У кінці року всі накопичені відхилення розглядаються, аналізуються, на їх підставі вносяться зміни до посадових (робочих) інструкцій, положень про оплату, норм праці тощо, а потім складається та затверджується новий штатний розпис. Якщо ж відбуваються якісь різкі зміни в роботі підприємства, організації його праці, то, звісно, необхідно переглядати і штатний розпис, так само як і інші регламентуючі документи підприємства.

У такому разі затверджується штатний розпис у новій редакції або вносяться зміни до існуючого. Щодо внесення змін видається наказ, який має містити обґрунтування внесення змін і їх формулювання. Приклад такого наказу наведено у додатку 3.

Процедура скорочення штатних одиниць у штатному розписі може бути значно складнішою. Наприклад, за штатним розписом передбачено шість посад, чотири з яких зайнято, а дві вакантні. Скорочення двох вакантних відбувається в такому самому порядку, як це описано вище, виданням наказу про внесення змін до штатного розпису або його затвердженням у новій редакції. Якщо ж штатні одиниці скорочувати й далі, то тут вже йдеться про скорочення не тільки штатних одиниць, але й штату — живих людей, реальних працівників.

Право підприємства за власною ініціативою скорочувати штат (реальних працівників) передбачено п. 1 ст. 40 КЗпП. Порядок скорочення досить громіздкий.

Нагадаємо, що не пізніше ніж за два місяці слід:
- видати наказ про скорочення штату (реальних працівників), яким внести також зміни до штатного розпису про скорочення штатних одиниць;
- персонально (під розпис) попередити працівників про майбутнє звільнення;
- у письмовій формі сповістити державну службу зайнятості про майбутнє звільнення працівників, а в 10-денний термін після звільнення подати туди списки фактично звільнених працівників;
- поінформувати про майбутні зміни профком.

Джерело: видання "Кадровик"

Ищите работу?

Ищите персонал?

Другие документы:

КЗоТ (Кодекс законов о труде Украины)

Электронная версия кодекса законов о труде Украины (КЗоТ) на рус. и укр. языках

ДКХП Украины

Справочник квалификационных характеристик профессий работников, 87 выпусков online.

Классификатор профессий 2007г.

В классификатор профессий уже внесены все правки, изданные после 2005 года

Бланки кадровых отчетов

Бланки всех основных отчетов, которые кадровик обязан сдавать в два фонда

Положения об отделах

Примеры положений об отделах, о приеме / увольнении, положения о персонале

Бланки трудовых приказов

Бланки самых распространенных приказов, необходимых в работе кадровику

Трудовые соглашения

Примеры различных видов трудовых соглашений для компаний разных сфер

↑ Наверх