ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ХУДОЖНИКА-ОФОРМЛЮВАЧА (У ПІДПРИЄМСТВАХ ТОРГІВЛІ ТА ЗАКЛАДАХ ХАРЧУВАННЯ)
I. Загальні положення
- Художник-оформлювач безпосередньо підпорядковується _______________.
- Художник-оформлювач виконує вказівки _______________.
- Художник-оформлювач заміняє _______________.
- Художника-оформлювача заміняє _______________.
- Повинен знати:
- постанови, розпорядження, накази, керівні і нормативно-методичні матеріали з художнього конструювання і правової охорони промислових зразків;
- перспективу розвитку підприємства;
- технічну естетику та ергономіку;
- методи художнього конструювання і художньо-графічних робіт;
- вимоги до функціонального об’ємно-просторового вирішення та архітектурно-художньої виразності інтер’єрів магазинів та закладів харчування;
- планувальну композицію функціональних приміщень магазинів та закладів харчування;
- принципи поєднання сучасної архітектури зі стилізованими мотивами народного будівництва або декоративно-прикладного мистецтва;
- сучасні засоби архітектурно-художньої виразності та їх застосування у розкритті внутрішнього простору приміщень;
- прийоми природного та штучного освітлення приміщень;
- схеми розміщення обладнання з урахуванням методів обслуговування споживачів та принципів організації їх руху в торговельних приміщеннях;
- технічні характеристики і властивості матеріалів, які застосовуються в розроблюваних художньо-конструкторських проектах;
- методи проведення технічних та економічних розрахунків з художнього проектування;
- основи стандартизації і патентознавства;
- порядок оформлення заявок на промислові зразки, товарні знаки, інші об’єкти інтелектуальної власності;
- передовий вітчизняний і світовий досвід з художнього проектування;
- основи організації праці та управління;
- основи трудового законодавства;
- правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.
- Кваліфікаційні вимоги:
Провідний художник-оформлювач: повна вища освіта (магістр, спеціаліст) за напрямом підготовки “Мистецтво” (спеціальності “Дизайн”, “Образотворче мистецтво"); для магістра або спеціаліста — стаж роботи за професією художника-оформлювача I категорії менше 2 років, кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням I категорії “провідний художник-оформлювач”.
Художник-оформлювач I категорії: повна вища освіта (магістр, спеціаліст) за напрямом підготовки “Мистецтво” (спеціальності “Дизайн”, “Образотворче мистецтво"), для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією художника-оформлювача II категорії не менше 2 років, кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням I категорії.
Художник-оформлювач II категорії: повна або базова вища освіта (спеціаліст, бакалавр) за напрямом підготовки “Мистецтво” (спеціальності “Дизайн”, “Образотворче мистецтво"). Стаж роботи за професією художника-оформлювача: для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра стаж роботи за професією художника-оформлювача не менше 2 років, кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням II категорії.
Художник-оформлювач: базова вища освіта (бакалавр, молодший спеціаліст) за напрямом підготовки “Мистецтво” (спеціальності “Дизайн”, “Образотворче мистецтво"); без вимог до стажу роботи.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
II. Завдання та обов'язки
- Розробляє художньо-конструкторські та художньо-технологічні проекти з раціонального використання площі магазину (закладу харчування), дизайну інтер’єру його приміщень, художньої виразності організації внутрішнього простору.
- Проводить роботу з впровадження на підприємстві виробничої естетики для сприяння підвищенню результативності праці та її ефективності.
- Використовує вітринні засклення торговельних залів магазинів, обідніх залів закладів харчування, розміщених з фасаду, для створення іміджу та забезпечення образного упізнання підприємства.
- Надає методичну допомогу при оснащенні виробничих, торговельних, службових, підсобних та побутових приміщень торгово-технологічним обладнанням, меблями, торговим інвентарем з урахуванням антропологічних характеристик людини, вимог ергономіки та можливостей засобів наочної інформації та реклами.
- Розробляє рекомендації щодо вибору робочого одягу з урахуванням специфіки та характеру праці.
- Здійснює пошук найбільш раціональних варіантів рішень функціональної організації підприємства з позиції об’ємно-просторового і графічного проектування, композиційних рішень його розміщення, використання художньо-оздоблювальних матеріалів і деталей зовнішнього оформлення будівлі.
- Розробляє рекламні проекти, готує необхідну технічну документацію, бере участь у підготовці пояснювальних записок для їх розгляду та захисту.
- Готує дані для розрахунків економічного обгрунтування запропонованих проектів та бере участь в їх реалізації.
- Розробляє ескізи товарних знаків та знаків обслуговування у вигляді словесних, зображувальних та інших позначень або їх комбінацій.
- Подає заявку на попередню та остаточну експертизи підготовлених проектів знаків для наступної реєстрації у встановленому чинним законодавством порядку.
- Бере участь у роботі, яка пов’язана з проектуванням форм супровідних документів на товари, їх пакування, споживчої та транспортної тари.
- Розробляє проекти озеленення та благоустрою території підприємства з урахуванням її зонування та архітектурно-художнього оформлення фасадів будівель.
- Керує художньо-оздоблювальними роботами на підприємстві та роботами з виготовляння плакатів, рекламних листівок, каталогів, проспектів, об’яв у газетах та журналах з інформацією про діяльність торговельного підприємства (закладу харчування).
- Веде картотеку впроваджених проектів, зразків художньо-оздоблювальних матеріалів.
- Бере участь у підборі працівників для виконання комплексу художньо-оздоблювальних робіт, забезпечує їх розміщення, закріплення за видами робіт та використання.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
III. Права
Художник-оформлювач має право:
- Одержувати в установленому законодавством порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування інформацію, документи, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
- Залучати фахівців центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
- Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.
- За дорученням керівництва центрального органу виконавчої влади представляти міністерство, інший центральний орган виконавчої влади в інших органах виконавчої влади під час вирішення питань, що належать до його компетенції.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
IV. Відповідальність
Художник-оформлювач несе відповідальність:
- За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, а також за невикористання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю.
- За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
- За завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
|