ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ГОЛОВНОГО ІНЖЕНЕРА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА
I. Загальні положення
- Головний інженер сільськогосподарського підприємства належить до професійної групи «Керівники».
- Призначення на посаду головного інженера сільськогосподарського підприємства та звільнення з неї здійснюється наказом директора (голови) підприємства із дотриманням вимог Кодексу законів про працю України.
- Головний інженер сільськогосподарського підприємства підпорядковується безпосередньо________________________________________________________________.
- За відсутності головного інженера сільськогосподарського підприємства його обов’язки виконує особа, призначена у встановленому порядку, яка набуває відповідних прав та несе відповідальність за належне виконання покладених на неї обов’язків.
- Головний інженер сільськогосподарського підприємства у своїй діяльності керується чинним законодавством України, наказами та інструкціями відповідних галузевих міністерств, цією посадовою інструкцією та іншими нормативними документами, затвердженими у встановленому порядку.
- Головному інженеру сільськогосподарського підприємства підпорядковується технічний персонал підприємства.
- Розпорядження головного інженера сільськогосподарського підприємства є обов’язковими для виконання технічним персоналом підприємства.
- Головний інженер сільськогосподарського підприємства повинен знати:
- постанови, накази, інструкції та інші керівні матеріали з питань сільського господарства;
- перспективи розвитку підприємства, його виробничі потужності, технологію виробництва;
- економіку, організацію виробництва, праці й керівництва;
- системи оплати праці й матеріального заохочення, основи технічного нормування;
- досвід передових вітчизняних і зарубіжних підприємств у сфері проведення сільськогосподарських робіт;
- основи земельного і трудового законодавства;
- правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
- На посаду головного інженера сільськогосподарського підприємства призначається особа, котра має повну вищу освіту відповідного напряму підготовки ( магістр, спеціаліст), післядипломну освіту в галузі управління та зі стажем роботи у сільському господарстві за спеціальністю на посадах керівників нижчого рівня - не менше 5 років.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
II. Завдання та обов'язки
- Організовує роботу з уповноваження комплексної механізації, автоматизації, електрифікації і передових методів організації сільськогосподарського виробництва з метою прискорення темпів зросту виробництва і продуктивності праці.
- Забезпечує постійне підвищення рівня механізації технологічних процесів виробництва сільськогосподарської продукції, скорочення затрат праці на її виробництво й ефективне використання виробничих фондів.
- Організовує правильну експлуатацію, технічне обслуговування, своєчасний планово-запобіжний і поточний ремонт машинно-тракторного та автомобільного парку,енергетичного,електротехнічного, слабострумного обладнання, а також електромережі господарства та інших основних засобів для підтримки їх у стані постійної технічної готовності.
- Розробляє перспективні та поточні плани з механізації і автоматизації виробничих процесів, трудомістких ручних робіт і транспортних операцій.
- Залучає до розробки й упровадження проектів та засобів комплексної механізації і автоматизації виробництва спеціалізовані організації, контролює виконання ними робіт.
- Організовує зберігання машин і обладнання в неробочий період у відповідності до затверджених правил.
- Проводить упровадження прогресивних форм ремонту і технічного обслуговування техніки, аналізує показники використання машин і обладнання.
- Бере участь в удосконаленні організації, нормування і оплати праці робітників служби механізації та електрифікації, упровадженні госпрозрахунку.
- Організовує ведення технічної документації, своєчасне і правильне подання встановленої звітності.
- Контролює правильність складання заявок організаціями, які знаходяться в його підпорядкуванні, на придбання нової техніки і обладнання, запасних частин, паливно-мастильних та інших матеріалів.
- Вживає заходів з економного витрачання електроенергії, запасних частин, паливно-мастильних і ремонтних матеріалів у господарстві.
- Організовує в господарстві роботу з раціоналізації і винахідництва, пропаганди і упровадження досягнень науки і передового досвіду, підготовки та підвищення кваліфікації механізаторських кадрів, забезпечення й дотримання робітниками служби механізації трудової дисципліни.
- Контролює додержання правилі норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
III. Права
Головний інженер сільськогосподарського підприємства має право:
- Знайомитися з проектами рішень керівництва організації, що стосуються його діяльності.
- Ознайомлюватися з проектами рішень керівництва підприємства, що стосуються його діяльності.
- Брати участь в обговоренні питань, що стосуються виконання його обов’язків.
- Вносити на розгляд керівництва пропозиції щодо покращення роботи,пов’язаної з обов’язками, що передбачені цією інструкцією.
- В межах своєї компетентності повідомляти керівництву про всі недоліки, виявлені в процесі його професійної діяльності, та вносити пропозиції щодо їх усунення.
- Залучати фахівців усіх структурних підрозділів до вирішення покладених на нього завдань.
- Вносити пропозиції про заохочення працівників , які відзначилися, а також про притягнення до матеріальної та дисциплінарної відповідальності підпорядкованих йому працівників, які не виконують належним чином свої посадові обов’язки.
- Вимагати від керівництва сприяння у виконанні ним посадових обов’язків.
- В межах своєї компетентності підписувати та візувати документи.
- Удосконалювати свою професійну кваліфікацію у встановленому порядку.
- Приймати управлінські рішення в межах своєю компетенції.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
IV. Відповідальність
Головний інженер сільськогосподарського підприємства несе відповідальність:
- За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов’язків, а також за невикористання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені цією посадовою інструкцією, а також правилами внутрішнього трудового розпорядку, - в межах, визначених чинним законодавством України про працю та адміністративним законодавством України.
- За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах визначених чинним адміністративним , кримінальним та цивільним законодавством України.
- За завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.
- _________________________________________________________________.
- _________________________________________________________________.
|