Зверніть особливу увагу на акуратність і технічну грамотність при відправці листів і резюме роботодавцям. Ваш грамотний лист створить про Вас перше хороше враження у роботодавця!
Настроюючи програмне забезпечення для роботи з електронною поштою будьте уважні!
Коли програма установки запитає у Вас ім'я і прізвище, то напишіть їх латинськими буквами. Коли Ви писатимете листи, введені вами ім'я і прізвище одержувач бачитиме в полі листа 'FROM'. Використання українських букв в імені та прізвищі небажано - зважаючи на різнобій в кодуваннях роботодавець може побачити в цьому полі набір незрозумілих символів. Не бажано замість реального імені і прізвища використовувати псевдоніми.
У полі 'ТЕМА ПОВІДОМЛЕННЯ' напишіть слово 'RESUME' або 'CV' та назву вакансії, на яку Ви претендуєте. Наприклад: 'CV: IT' або 'RESUME: assistant'. У цьому полі також не варто використовувати українські букви. Якщо Ви посилаєте резюме в кадрове агентство, в цьому полі часто потрібно вказувати код вакансії.
Велика кількість роботодавців не люблять розглядати резюме в прикріпленому файлі.
Якщо Ви все-таки вислали резюме не в самому листі, а в прикріпленому файлі, то прийнято це робити, заздалегідь зберігши даний файл у форматі .TXT або .RTF, але не ні в якому разі не в .DOC - через нього можуть передаватися віруси. Деякі роботодавці резюме у форматі .DOC не розглядають взагалі.
Для збереження документа у форматі .RTF у редакторі Microsoft Word в меню 'ФАЙЛ' виберіть пункт 'ЗБЕРЕГТИ ЯК:' і далі в полі 'ТИП ФАЙЛУ' виберіть пункт 'ТЕКСТ У ФОРМАТІ RTF'.
На повідомлення про те, що деякі елементи форматування можуть бути втрачені, не звертайте уваги. Після збереження закрийте файл, потім знову відкрийте і перевірте його читабельність. Назвіть файл з резюме латинськими буквами. Наприклад: 'resume_ivan.rtf' або 'Eugeny_CV.txt'. Використовувати формати, відмінні від .TXT і .RTF не рекомендується.
Супроводіть резюме короткою анотацією, особливо, якщо Вам відомо, хто його буде читати. Зазвичай в листі пишеться коротка супровідна записка з вітанням та вказівкою мети відправлення резюме. Дане коротке повідомлення, якщо вказана контактна особа, варто починати так: Вельмишановний Іван Іванович, у відповідь на вакансію програміста, розміщену в : висилаю Вам резюме: (або просто 'Доброго дня, у відповідь...') Далі Ви в двох словах пишете мету, яку хочете досягти, відправивши роботодавцю резюме, а також вказуєте, що чекаєте від нього якої-небудь відповіді.
Не забудьте в кінці короткого листа написати:
З повагою,
Івар Гордєєв
Використовуйте шрифти Arial, Times New Roman або Verdana. Інші шрифти можуть бути відсутніми на комп'ютері адресата, внаслідок чого Ваше резюме неможливо буде прочитати.
Електронний лист варто відправляти в таких кодуваннях, як Windows-1251 або KOI-8R. Інші кодування слід застосовувати з дуже великою обережністю, у такому разі з дуже великою часткою ймовірності Ваш лист зітруть не читаючи.
Як бачите, поради чисто технічні і досить примітивні, проте правильно складені листи зустрічаються в практиці досить рідко.
Ваш лист, якщо він добре оформлений, виділятиметься на фоні листів з вірусами в документах, відсутністю супровідних записок і нечитабельним сміттям в полях 'FROM' і 'SUBJECT", що створить перше позитивне враження про Вас у консультанта або менеджера по персоналу
Зверніть особливу увагу на акуратність і технічну грамотність при відправці листів та резюме роботодавцям. Ваш грамотний лист створить про Вас перше хороше враження у роботодавця!