RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Прием на работу

Прием на работу #111287

Вопрос от Андрій (23 Август 2022):
Здравствуйте! Работаю в гос. учреждении на основной работе на 0,75 ставки и в другом гос. учреждении по совместительству на 0,5 ставки. На основном месте работы оформился ещё на 0,25 ставки по совместительству. В общем получается 1,5 ставки. Можно ли работать в таком соотношении ставок? Спасибо!

Ответ юриста (31 Август 2022) :

Доброго дня! Законодавством не обмежується кiлькiсть пiдприємств, установ, органiзацiй, де працiвник може працювати за сумiсництвом. Тому він може працювати на одному, двох або бiльше пiдприємствах. Роботодавці можуть встановити такі обмеження внутрішніми розпорядженнями або узгодити їх у колективному чи в трудовому договорах (так само, як і встановити обов’язок працівників повідомляти інформацію про наявність чи відсутність інших місць роботи). В п. 2 Постанови №245 зазначається, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. Однак це обмеження поширюються на працівників державних підприємств, установ та організацій. Отже, якщо працівник працює лише у роботодавців недержавної форми власності, кількість годин, які він може відпрацювати сумарно, нічим не обмежена. У листі Мінсоцполітики від 16.01.2003 р. №06/2-4/6 зазначається, що ст. 21 КЗпП не встановлено обмеження ні за кількістю трудових договорів про роботу за сумісництвом, які можуть укладати працівники, ні за тривалістю роботи, яку працівник поєднує з основною. Слід також відзначити, що у випадках коли йдеться про бюджетні або інші публічні кошти, встановлення факту порушення згаданого обмеження за Постановою №245 перевіркою з боку державних аудиторів або посадових осіб відомчого контролю може потягнути за собою вимоги повернути кошти або їх частину як такі, що одержані неправомірно. Ця вимога може стосуватися не лише працівника, а, наприклад, керівника підприємства, організації – за порушення порядку цільового використання коштів. Однак і тут поборотися про захист власних прав можна. Наприклад, у постанові ВАСУ від 24.12.99 р. №13 вказано, що працівники мають право на оплату фактично виконаної роботи й тоді, коли було порушено встановлені для певної категорії працівників обмеження для роботи за сумісництвом. Хоча такі порушення за певних умов можуть бути підставою для припинення трудового договору за сумісництвом. Одночасного виконання роботи за основним місцем роботи та за сумісництвом бути не може, оскільки сумісництвом вважається робота, що виконується у вільний від основної роботи час. Прямої заборони виконувати трудові обов’язки одночасно (в одні й ті самі години) за місцями роботи за сумісництвом чинне законодавство не містить, але: за ст. 29 КЗпП роботодавець зобов’язаний визначити робоче місце працівника; за ст. 139 КЗпП працівники зобов’язані своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни; за ст. 147 КЗпП за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з заходів стягнення - догана або звільнення; і, нарешті, відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня є підставою для звільнення працівника за ініціативою роботодавця (п. 4 ст. 40 КЗпП). Роз'яснення від Держпраці щодо такого звільнення читайте тут. Отже, коли роботодавець визначив для працівника робоче місце, він має саме за ним і виконувати свої трудові обов’язки (виключення – службові поїздки, які теж слід документувати). Тому виконання трудових обов’язків поза встановленим робочим місцем – це ризик і для працівника (якого в будь-який момент можуть звільнити за прогули), і для роботодавця, якому, можливо, доведеться пояснювати контролерам, чому працівник відсутній на робочому місці, та доводити, що такий працівник дійсно виконує свої трудові обов’язки (а не існує лише на папері). https://news.dtkt.ua

Прием на работу, другие вопросы

    Ірина (19 Сентябрь 2023)

    Доброго дня. Вчитель історії призначений на посаду директора гімназії (поза конкурсом на період воєнного стану). Чи потрібно звільняти попередньо із посади вчителя історії, а потім призначати на посаду директора?

     Посмотреть ответ

    Алла (13 Сентябрь 2023)

    Добрий день. Допоможіть розібратися. В закладі освіти працює соціальний педагог на повну ставку (40 годин), йому ще даємо навантаження вчителя (12 годин на тиждень). Чи треба, щоб цей працівник писав заяву на прийняття на роботу за сумісництвом, чи треба робити наказ на прийняття цього працівника за сумісництвом? Таке ж питання по вихователям, які ще беруть вчительські години індивідуального навчання. Все це в межах одного закладу освіти. Як оформлювати таких педагогічних працівників? Вони ж вважаються внутрішніми сумісниками?

     Посмотреть ответ

    Олеся ( 4 Сентябрь 2023)

    Чи може директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників та його консультанти викладати у школі?

     Посмотреть ответ

    Світлана (14 Август 2023)

    Доброго вечора. Працюю вчителем в школі. Отримала відмову від директора, в отриманні відпустки за власний рахунок в вересні. Чи це правомірно і чи можуть бути якісь мої дії дальше.

     Посмотреть ответ

    Інна ( 4 Август 2023)

    Працівник працює у недержавній установі на 0,5 посадового окладу за основним місцем обліку (кожен день по 4 години). Як правильно йому оформитись у державну установу за сумісництвом, якщо там йому пропонують 1 посадовий оклад?

     Посмотреть ответ

    Світлана (27 Июнь 2023)

    Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи може педагог бути прийнятий на посаду соціального педагога (1 ставка--8-годинний робочий день) і на 0,5 ставки заступника директора. Якщо так, то яка має бути тривалість робочого дня?

     Посмотреть ответ

    Анна (25 Май 2023)

    Доброго вечора! Чи можливе звільнення вчителя початкових класів з вищою педагочною освітою (під час воєнного часу), яка працювала вихователем продовженого дня, через те, що була переорганізація шкіл і лише ця вакансія в новій школі була вільною? (Хоча в школі була вчитель початкових класів без вищої освіти).

     Посмотреть ответ

    Ден (15 Май 2023)

    Добридень. Чи має право філолог без педагогічної освіти та спеціалізації викладати у школі українську мову та літературу? Спеціальність: «філологія». Спеціалізація: 035.034 «словʼянські мови та літератури (переклад включно)». Соціально-гуманітарний факультет (колиш. інженерно-педагогічний, гуманітарний). Чи, може, філологи мають право викладати у школі тільки тоді, коли мають відповідну педагогічну спеціалізацію (типу «мова та література»)? Люди без педагогічної освіти взагалі не мають права викладати у школі? Наскільки знаю, це 58-ма стаття чинного Закону «Про освіту». Допускають рівно на один рік. Чи, можливо, пройти підвищення кваліфікації, і тоді мене приймуть викладати до школи? Начебто профперепідготовку скасували ще 2016 року. Дякую.

     Посмотреть ответ

    Олена ( 9 Май 2023)

    Доброго дня. Зборами учасників ТОВ призначено директора. Як внести запис у трудову книжку, якщо директор-єдиний найманий працівник на підприємстві. Дякую.

     Посмотреть ответ

    Лариса (22 Апрель 2023)

    Яка тривалість робочого часу культорганізатора закладу позашкільної освіти, який додатково має гурткове навантаження? Культорганізатор має право вести гурток в межах робочого часу за основною посадою?

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх