UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Складальник трансформаторів

Складальник трансформаторів

1-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує окремі типові операції зі складання силових трансформаторів. Гне метали в холодному стані за шаблонами; обпилює, шихтує, виконує прості ізоляційні роботи. Виконує роботи з підготовки обмоток до насаджування на стрижень.

Повинен знати: будову та призначення вузлів, які складає, та вимога до них; основні методи слюсарно-складальних робіт; матеріали, які застосовує; інструмент та пристрої.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи з першого, другого та третього складання силових трансформаторів потужністю до 100 кВА, напругою 6-10 кВ. Складає автотрансформатори малої потужності та малогабаритних трансформаторів ланцюгів керування. Виконує монтажні роботи з оброблення вивідних кінців (зачищає, встановлює наконечники, паяє вивідні кінці до контактних болтів та пелюсток, з'єднує виводи) з використанням складальних пристроїв та інструментів.

Повинен знати: основи знань про трансформатори; типові технологічні процеси складання силових трансформаторів малої потужності; будову, призначення, принцип роботи силових трансформаторів малої потужності; технічні вимоги до складання; устаткування, яке використовує в процесі складання; правила перевірки якості складально-монтажних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж робота за професією складальника трансформаторів 1 розряду - не менше 0,5 року.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи з першого, другого та третього складання силових трансформаторів потужністю 100-6300 кВА, напругою 6-10 кВ. Виконує роботи зі складання силових трансформаторів з алюмінієвими обмотками потужністю до 6300 кВА і напругою 15, 20, 27, 33, 35 кВ. Складає сухі трансформатори малої потужності, трансформатори із шихтованим та витим магнітопроводом і феритовим осердям. Виконує повне складання трансформаторів для зварювальних машин.

Повинен знати: креслення, схеми та технологічний процес першого, другого, третього складання силових трансформаторів, сухих малої потужності та з алюмінієвими обмотками; будову, принцип робота та призначення трансформаторів, які складає; пристрої для насадки обмоток; устаткування, яке використовується складальником у процесі складання; технологію паяння відводів, установлення активної частини трансформатора у бак; перевірку ізоляційних відстаней; правила перевірки якості складальних робіт після кожного складання.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботе або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника трансформаторів 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи з першого, другого та третього складання силових трансформаторів потужністю до 16000 кВА, напругою 110 кВ. Виконує роботи з першого, другого та третього складання трансформаторів з регулюванням напруги під навантаженням та трансформаторів з алюмінієвими обмотками потужністю 6300 кВА та вище, напругою 15, 20, 27, 33, 35 кВ. Виконує повне складання з додатковим регулюванням спеціальних трансформаторів малої потужності. Виконує роботи з першого, другого та третього складання електропічних трансформаторів потужністю до 6300 кВА та вище, напругою 6-10 кВ. Складає реакторне устаткування з регулюванням магнітної системи. Заготовляє та складає відводи для трансформаторів до третього габариту. Готує трансформатори до випробувань, усуває дефекти, які виявились під час складання та випробування. Користується випробувальними пристроями та веде випробування трансформаторів на герметичність.

Повинен знати: будову, призначення, принцип дії та процес складання потужних трансформаторів; схеми з'єднання відводів трансформаторів до третього габариту; призначення, властивості ізоляційних та струмопровідних частин трансформаторів; способи розмічання складних вузлів та деталей; основні знання з технічного креслення; методи слюсарно-складальних робіт; інструмент робочий та вимірювальний, який застосовує; надійність та довговічність трансформаторів, які випускаються, залежно від якості виконання виробничих операцій у процесі складання; електричні характеристики трансформаторів, які складаються; конструкцію пристроїв для випробування трансформатора на герметичність.

Кваліфікаційні вимога. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника трансформаторів 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи з першого, другого та третього складання силових трансформаторів потужністю 16000 кВА та вище, напругою 66-110 кВ. Виконує роботи з першого, другого та третього складання силових трансформаторів з регулюванням під навантаженням будь-якої потужності, напругою 132 кВ. Виконує робота з першого, другого та третього складання електропічних трансформаторів потужністю 2000 до 80000 кВА, напругою 150 кВ. Повне складання вольтододавальних трансформаторів потужністю 180000 кВА і вище, напругою 35 кВ. Заготовляє та складає відводи для трансформаторів понад третій габарит. Готує трансформатори до випробувань. Усуває дефекти, які виявлено під час випробувань. Користується випробувальними пристроями та виконує випробування трансформаторів на герметичність.

Повинен знати: конструктивні особливості різних типів потужних трансформаторів; правила підготовки трансформаторів до випробувань; робочі напруги або перенапруги, які діють в умовах експлуатації трансформаторів (їх рівень); схеми з'єднання відводів трансформаторів понад третій габарит; методи випробувань ізоляції та норми випробувальних напруг; особливості складання трансформаторів з регулюванням напруга під навантаженням; конструкцію пристроїв для випробування трансформатора на герметичність.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж робота за професією складальника трансформаторів 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи з першого, другого та третього складання потужних унікальних силових трансформаторів та автотрансформаторів потужністю від 80000 кВА та вище, напругою 150 кВ. Виконує роботи з першого, другого та третього складання електропічних трансформаторів потужністю від 80000 кВА та вище, напругою 150 кВ. Складає шунтуючі реактори. Складає силові трансформатори та автотрансформатори з регулюванням напруги під навантаженням будь-якої потужності, напругою 161-1150 кВ. Контролює активну частину трансформаторів, виконує монтаж та налагоджує спеціальні перемикальні пристрої. Готує унікальні силові трансформатори до випробувань, усуває дефекти, які виявлено під час випробувань. Користується випробувальними пристроями та веде випробування трансформаторів на герметичність.

Повинен знати: будову, призначення та конструктивні особливості різних типів потужних та унікальних великогабаритних трансформаторів; складні схеми з'єднання відводів; ізоляційні матеріали, які застосовує, та правила ізоляції схем і з'єднань; коефіцієнти корисної дії різних типів трансформаторів; залежність розмірів, ваги, втрат холостого ходу та інших показників від потужності трансформаторів; вимоги до електричної міцності трансформаторів; правила ведення технічної документації; конструкцію пристроїв для випробування трансформатора на герметичність.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника трансформаторів 5 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору