Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Блог Jobs.ua
  5. Платити за результат...за присутність...за можливість ризику

  Платити за результат...за присутність...за можливість ризику

  11.07.2020 141Автор: Александр Мавлидинов
  Платити за результат...за присутність...за можливість ризику

  Платити за результат...за присутність...за можливість ризику

  11.07.2020     141Автор: 

  Можливо й дійсно, людині не можна догодити. Принаймні, людині працюючої.

  Так, вже сталося, що опитування про «найкращу» з точки зору найманого працівника, заробітну платню, яке проводив Jobs.ua, прийшлося на ще спокійний час до появи пандемії коронавірусу та всіх тих запобіжних заходів, яких довелося вживати для протидії її поширення.

  Запитавши в своїх користувачів «Яка форма оплати праці краще?», портал з пошуку кадрів та працевлаштування, отримав від респондентів наступні відповіді.

  Близько 30% працівників України, що прийняли участь в опитуванні, найкращим варіантом оплати обрали «погодинну, за витрачений час без врахування результатів роботи». На думку цих респондентів, вже той факт, що працівник витратив на бізнес задачі роботодавця свій певний час, мав бути оплаченим згідно з домовленостями, що укладаються між ним та умовною «роботою». Ще на етапі його працевлаштування. Точка зору зрозуміла, без жодної іронії.

  «Відрядну, за конкретний результат» - саме такий вид оплати свого труда побажали отримувати 53% опитаних українських найманих працівників, тим самим, доводячи сумлінність та порядність нашої нації (принаймні, її більшості). Таких українців, під час опитування й серед респондентів виявилося більш за все (принаймні, ще до впровадження карантину).

  17% респондентів опитування виявилися ще більш … альтруїстичними громадянами, обравши варіант відповіді «Мені однаково». Чому саме так вважав цій відсоток учасників дослідження, розпитати у той час не вдалося, проте, більш цікавою є загальне ставлення до цього важливого питання, найманих працівників України вже після пережитого часу «жорстких карантинних обмежень».

  Опитування, проведене іншим порталом, вже після зняття суворих обмежень карантину, продемонструвало, м’яко кажучи, трохи інше ставлення українців до своїх заробітних плат.

  Не секрет, що опинившись перед фактом заборони працювати у штатних режимах, чимало вітчизняних роботодавців не лише втратили значну частину здобутків своїх бізнесів, а й, навіть, були вимушені, геть згорнути, діяльність, бо швидко збанкрутували. Ну, а ті, хто зміг витримати, були змушені скоротити не лише робочі навантаження на своїх віддалених працівників, а й їхні зарплати.

  Важко шукати «крайнього» в таких суворих обставинах, але люди, у своїй більшості зіткнувшись із суттєвим збіднінням, доволі кардинально змінили думки щодо того. як роботодавці мають оплачувати їх роботу.

  За даними пост-карантинного опитування, майже 67% робітників, що працюють за наймами, впевнені, що роботодавці не повинні «рятувати» свої підприємства та компанії за рахунок зменшення зарплат працівників.

  Й, байдуже те, що більшість майже сходило з розуму протягом двох з гаком місяців невизначеності та скрутного матеріального становища. На суттєво зменшену кількість годин, що більшість робітників мали відпрацювати у такому віддаленому режимі, вже ніхто не зважав уваги взагалі. А, почувши про можливість-необхідність знову прямувати до офісів, попри незакінчену епопею з пандемією, 47% прямо заявили, що роботодавці мають відшкодувати їм такий ризик.

  До речі, мова йшла не лише про гроші. Близько 23% респондентів вимовляли вимоги надання оплачуваних реабілітаційних канікул, оплати оздоровчих заходів (на кшталт санаторіїв) та майже приватний транспорт, щоб без зайвих ризиків добиратися до робочих місць.

  Можливо, наразі думки наших людей знову перетерпіли якихось змін чи може робота нам вже взагалі не потрібна?

  Скоро узнаємо бо чекаємо на результати нового опитування від порталу Jobs.ua.

  Читайте також

  • Щоб мислити масштабно – десять секретів медитації 7 серпень, 2020

   В процесі тривалої роботи притуплюються почуття та емоції, притуплюється процес мислення. І постає цілком закономірне питання – як залишатися врівноваженим та енергійним, зосередженим і продуктивним? Спробуйте медитацію.

  • Як правильно звільнитися без скандалу 6 серпень, 2020

   Багатьох цікавить, як правильно звільнитися, оскільки хочеться піти з роботи без скандалів, на позитивній ноті. Ніколи не знаєш, як складуться обставини в майбутньому, а заробити погану репутацію – не найкращий варіант

  • З користю про роботу 6 серпень, 2020

   Пропонуємо кілька цікавих та водночас повчальних (сподіваємося) роздумів відомих і успішних письменників про роботу, тайм-менеджмент, книги, планування. Вони будуть корисними не лише для підприємців. Тут є над чим замислитись і зробити для себе висновки.

  • Життя після відпустки: як влитися в роботу? 6 серпень, 2020

   Повернення на роботу після відпустки для багатьох офісних співробітників — це стрес. Далеко не всі здатні швидко включитися в професійну діяльність, багато навіть проходять виснажливий період адаптації, який може затягнутися до декількох тижнів. Чи можна вплинути на ситуацію

  • Як знайти роботу людині старшого віку 6 серпень, 2020

   Гідне працевлаштування — актуальне питання для шукачів з різним досвідом, професійним рівнем і віком. Як показує практика, доволі часто останній фактор заважає отримати запрошення на співбесіду, почати співпрацю з багатьма керівниками, занижує конкурентний рівень

  ↑ Вгору