Коуч не дає готових рекомендацій: як і що робити. Навпаки. Його мета - підвести клієнта до самостійного вирішення проблеми. Інструменти в роботі - конструктивний діалог, нейролінгвістичне програмування, психодрама, методи когнітивної психології, навіть гіпноз. Клієнт повинен подивитися на себе, на світ іншими очима. У середньому термін контракту коуча з клієнтом - 6 місяців. Графік робіт обговорюється індивідуально. Бесіди від 10 хвилин до 2-х - 3-х годин. Є навіть формат телефонного сеансу, який триває в середньому 30 хвилин.
Консалтингові компанії, приватна практика.
Коуч-новичку платять в районі 70 доларів за годину. У відомих консалтингових агентствах спеціаліст з досвідом роботи не менше 5 років може розраховувати на 200 $в час. Сума залежить і від складності «проекту». Консультації з топ-менеджменту - дорожче.
Спеціальність «Психологія», додаткову освіту можна здобути на спеціальних програмах, яких зараз в Києві предостатньо.
А ви знаєте, що професія коуча не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Коуч, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Коуч не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Коуч – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати коуча, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.