UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Фахівці в природних науках
  4. Еколог

Еколог

У всьому світі йде активна боротьба за охорону навколишнього середовища. Вводяться нові закони про захист природи, затверджуються жорсткі екологічні стандарти, будуються очисні споруди на підприємствах.

Екологи - це ті фахівці, які намагаються пояснити, чому висихають річки, гине риба або літом випадає сніг. Вони вивчають стан води, землі, повітря, вплив промислових відходів на рослини, тварин і людину. Якщо зміст шкідливих речовин вище критичного рівня, виявляють причини, складають прогноз розвитку ситуації. Фахівці вивчають наслідки запуску космічних ракет, контролюють діяльність шкідливих виробництв, стежать за утилізацією радіоактивних відходів. Вони з'ясовують причини природних катаклізмів і розробляють шляхи найменшої дії людей на природу.

Специфіка роботи екологом:

Плюси професії:

  • Якщо пощастить часті відрядження по країні,
  • Моральне задоволення від свідомості того, що в черговий раз вдалося запобігти забрудненню навколишнього середовища,
  • Цю працю не можна назвати такою, що виснажує.
Мінуси професії:
  • Природоохоронні організації дуже сильно залежать від фінансування, а це позначається на рівні зарплат і наявність роботи,
  • Нерідко доводиться працювати в екстремальних умовах,
  • Може бути небезпечна для здоров'я, так іноді доводиться мати справу з отруйливими речовинами.

Робота для еколога:

У природоохоронних організаціях, в муніципальних структурах, на крупних підприємствах, де існує штатна одиниця еколог, наприклад, зведення будь-якого промислового об'єкту обов'язково супроводжується оцінкою дії на навколишнє середовище.

Особисті якості:

    Ця професія для потенційних борців, що володіють аналітичним складом розуму, здатних довгі роки пробивати стіну нерозуміння. Ще одна необхідна якість - креатівность. Вона допомагає вибрати потрібну форму спілкування зі ЗМІ. А гнучкість, дипломатичність, стресостійкість знадобляться при конфліктах (які трапляються досить часто) з держструктурами і органами влади.

Зарплата і перспективи професії еколога:

Еколог починає кар'єру з позиції технічного помічника. Потім він може стати координатором і вести якийсь свій напрям (в області ядерних проектів, токсичних забруднювачів, лісової сертифікації і т. д.). Наступна сходинка фахівець, що керує декількома координаторами. Вища управлінська ланка - виконавчий директор, директор з фінансів, по роботі з громадськістю.

Робота екологом в Україні:

Інші професії напряму: Фахівці в природних науках

А ви знаєте, що професія еколога не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Еколог, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний Еколог не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що Еколог – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати еколога, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору