RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Декрет / больничный

Декрет / больничный #108778

Вопрос от Oleh ( 8 Ноябрь 2018):
Доброй ночи! У мене в організації така ситуація мій працівник перебуває у дикретній відпусткі по догляду до 6 років. Не виходячи із дикрета пидписує контракт у військоматі на 3 роки з 29 серпня, мені як керівнику повідомляють 7 листопада а декретна відпустка діє до 15 листопада. Заяви на переривання декрета 29 серпня мені не надали. Виходить жінка перебуває у відпусткі за висновком ЛКК працює у військоматі і отримує заробітню платню, після чого довідкою з віськомату яка надійшла 7 листопада потребують збереження посади і середньої зарплатні відповідно 119 КЗпП України. Чиє це все законним? Чи є порушення трудових відносин?

Ответ юриста (12 Ноябрь 2018) :

Доброго дня! Перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною, співробітниця може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. Це прямо передбачено ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, а також ст. 179 Кодексу Законів про працю України. До того ж згідно з роз’ясненням Мінсоцполітики України така робота не потребує укладення окремого трудового договору про роботу за сумісництвом, тобто за однією і тією самою штатною одиницею жінка одночасно може перебувати у відпустці для догляду за дитиною і працювати. Про такий підхід згадується, зокрема, у листі Мінсоцполітики України від 10.06.08 р. № 149/13/116-08. Тож якщо дотримуватися такої позиції, жінці достатньо написати заяву, у якій попросити дозволити їй із такого-то числа почати працювати на умовах неповного робочого дня (зазначити конкретний режим — з котрої до котрої години), на підставі якої керівник видасть відповідний наказ. Статтею 56 Кодексу визначено, що на прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину – інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, роботодавець зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. При цьому чинним законодавством не встановлено, де саме жінка чи інша зазначена особа має право працювати на умовах неповного робочого дня: на підприємстві, з яким вона перебуває у трудових відносинах, чи на іншому підприємстві. Отже, жінка чи інша зазначена особа має право працювати і на тому самому, і на іншому підприємстві або вдома. Якщо жінка приступає до роботи на іншому підприємстві, то відповідний трудовий договір на умовах неповного робочого часу має ознаки трудового договору про роботу за сумісництвом.

Декрет / больничный, другие вопросы

    Олеся ( 8 Сентябрь 2024)

    Добрий день. У мене виникла така ситуація: я вирішила іти в декрет з 35 тижня вагітності,зараз закон це дозволяє,за певних обставин я не потрапила до свого лікаря на 30 вагітності тижні щоб написати заяву на отримання листа непрацездатності,прийшла на 33 тижні. Лікар не приймає від мене заяву. Чи справді це є підставою відмовити мені і можливо вирішити цю проблему?

     Посмотреть ответ

    Анна (27 Август 2024)

    Добрий день. Перебуваю у відпустці по догляду за дитиною 2 роки, зараз знову йду в декрет. Подзвонила в кадри повідомила, що відкрила лікарняний лист, в кадрах сказали, що виплат не отримаю так як мала вийти на роботу хоча б на 1 день. Чи дійсно це так і я не отримаю ніяку з виплат? Працюю в службі судової охорони, кадри кажуть що ж різниця між звичайними працівниками і «в погонах». Не можу знайти законодавство, щоб ознайомитись

     Посмотреть ответ

    Анна ( 8 Август 2024)

    Добрый день. Подскажите пожалуйста, если я с 2020 по 2023 в декрете, а потом продлила декрет ещё на год по уходу ребёнка по сентябрь 24 и опять выхожу в декрет в августе на 30й неделе , положено ли мне оплата за 122д больничного от фирмы. Работаю официально.

     Посмотреть ответ

    Мария Цыганкова (24 Июль 2024)

    Здравствуйте, я сейчас в декрете, работала в детском саду няней в группе, хочу выйти из декрета, меня хотят поставить на должность «няня коридорная» зарплата там ниже, это правомерно?

     Посмотреть ответ

    Лілія ( 5 Июль 2024)

    Вітаю, в 2019 р.пішла в декретну відпустку по догляду за дитиною, в 2021 р. Була звільнена за згодою сторін ( трудову із відповідним записом роботодавець надіслав) , надалі ніде не працювала офіційно.Наразі знову вагітна , при оформлені лікарняного підтягло , що я застрахована ( працевлаштована) роботодавець не подав дані в ПФУ про зміни і я досі рахувалась як в декреті . Що робити? Хто повинен виплатити доводові соціальний фонд як непрацюючій чи роботодавець який не вніс зміни?

     Посмотреть ответ

    Зина (20 Май 2024)

    Добрый вечер, скажите пожалуйста когда лучше отгулять отпуск и детские дни? Прям перед декретом или после отпуска ещё выйти поработать? Меня интересует чтоб не потерять деньги, говорят если после отпуска в декрет мало заплатят

     Посмотреть ответ

    Галина ( 9 Май 2024)

    Доброго дня! Я працюю вчителем і мала б піти на щорічну відпустку в червні 2024 року. 30 тиждень вагітності також припадає на червень 2024 року. Чи можу я піти у щорічну відпустку повністю, перервавши її лікарняним, розраховуючи на її продовження після закінчення лікарняного?

     Посмотреть ответ

    Анастасія ( 8 Апрель 2024)

    Доброго дня! Я являюсь ФОП і паралельно оформлена за сумісництвом на інший ФОП. Чи можу претендувати на виплату декретних по своєму ФОП і за сумісництвом? Якщо так, що для цього потрібно? Завчасно вдячна за відповідь!

     Посмотреть ответ

    Оля (25 Март 2024)

    Доброго дня ,рік назад оформлялась в декрет як ФОП і за рік сплачувала податки і знову завагітніла чі маю я за цією дитиною право на декретні як ФОП ?

     Посмотреть ответ

    Валентина (24 Март 2024)

    Работаю в данной компании с 2 октября 2023 года. В декретный отпуск должна уходить в середине сентября этого года. Оклад 6500 в месяц. На какую сумму декретных я могу расчитывать ? И влияет ли что я отработаю меньше года ?

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх