UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Декрет / лікарняний

Декрет / лікарняний #108778

Питання від Oleh ( 8 листопад 2018):
Доброй ночи! У мене в організації така ситуація мій працівник перебуває у дикретній відпусткі по догляду до 6 років. Не виходячи із дикрета пидписує контракт у військоматі на 3 роки з 29 серпня, мені як керівнику повідомляють 7 листопада а декретна відпустка діє до 15 листопада. Заяви на переривання декрета 29 серпня мені не надали. Виходить жінка перебуває у відпусткі за висновком ЛКК працює у військоматі і отримує заробітню платню, після чого довідкою з віськомату яка надійшла 7 листопада потребують збереження посади і середньої зарплатні відповідно 119 КЗпП України. Чиє це все законним? Чи є порушення трудових відносин?

Ответ юриста (12 листопад 2018) :

Доброго дня! Перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною, співробітниця може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. Це прямо передбачено ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, а також ст. 179 Кодексу Законів про працю України. До того ж згідно з роз’ясненням Мінсоцполітики України така робота не потребує укладення окремого трудового договору про роботу за сумісництвом, тобто за однією і тією самою штатною одиницею жінка одночасно може перебувати у відпустці для догляду за дитиною і працювати. Про такий підхід згадується, зокрема, у листі Мінсоцполітики України від 10.06.08 р. № 149/13/116-08. Тож якщо дотримуватися такої позиції, жінці достатньо написати заяву, у якій попросити дозволити їй із такого-то числа почати працювати на умовах неповного робочого дня (зазначити конкретний режим — з котрої до котрої години), на підставі якої керівник видасть відповідний наказ. Статтею 56 Кодексу визначено, що на прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину – інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, роботодавець зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. При цьому чинним законодавством не встановлено, де саме жінка чи інша зазначена особа має право працювати на умовах неповного робочого дня: на підприємстві, з яким вона перебуває у трудових відносинах, чи на іншому підприємстві. Отже, жінка чи інша зазначена особа має право працювати і на тому самому, і на іншому підприємстві або вдома. Якщо жінка приступає до роботи на іншому підприємстві, то відповідний трудовий договір на умовах неповного робочого часу має ознаки трудового договору про роботу за сумісництвом.

Декрет / лікарняний, інші питання

    Оля (25 березень 2024)

    Доброго дня ,рік назад оформлялась в декрет як ФОП і за рік сплачувала податки і знову завагітніла чі маю я за цією дитиною право на декретні як ФОП ?

     Переглянути відповідь

    Валентина (24 березень 2024)

    Работаю в данной компании с 2 октября 2023 года. В декретный отпуск должна уходить в середине сентября этого года. Оклад 6500 в месяц. На какую сумму декретных я могу расчитывать ? И влияет ли что я отработаю меньше года ?

     Переглянути відповідь

    Ганна ( 5 березень 2024)

    Я зараз вагітна і працюю поки що без оформлення. Чи потрібно мені якнайшвидше оформитись на роботі чи можна це зробити за 3 місяці до декрету? Чи впливає це на суму виплат?

     Переглянути відповідь

    Каріна (15 лютий 2024)

    ДОБРИЙ ДЕНЬ! Декрет планується у травні місяці,планують оформити з 1 квітня на мінімальну заробітну плату. Чи буде у такому випадку допомога при вагітності та у якому розмірі? Чи краще оформитись в березні?

     Переглянути відповідь

    Поліна ( 1 лютий 2024)

    Добрий день. Підкажіть будь ласка чи порушує бухгалтер терміни оплати лікарняного по вагітності та пологах,і що робити, якщо все ж таки порушив?! Ситуація така 29.12.2023 моїм лікарем був відкритий лікарняний по вагітності і пологах, за інформацією з пенсійного фонду 17.01.2024р ними були переведені кошти на оплату лікарняного і за їх же поясненням кошти я мала отримати у найближчу виплату зарплату або авансу. 31.01.2024р. усі працівники отримали заробітну плату, але мені кошти за лікарняний так і надійшли. Що робити у такій ситауції і куди звертатися?! Дякую

     Переглянути відповідь

    Софія (29 січень 2024)

    Добрий день! Я була переведена на вищу посаду, яка була декретна (в заяві на переведення так і писало, до часу як не вийде основний працівник), так доля склалася, що я теж з цієї посади пішла в декрет і зараз знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною до 3 років(дитині 9 місяців)..знаходячись в декреті я знову вагітна, і буду ставати на облік…підкажіть чи можу я розраховувати на виплати по ЛН до пологів і післяпологових (126 днів) якщо вийшла основний працівник (місяць як вийшла). Дякую

     Переглянути відповідь

    Софія (11 січень 2024)

    Доброго дня. Я працюю на неофіційній роботі, сказала що вагітна хочу піти на офіційну роботу, мені пропонує зараз директор, що він може мене оформити як Фоп, але не як наймана працівниця, підскажіть будь ласка як краще діяти оформлюватись, чи шукати роботу де буду оформлена як наймана працівниця. Що краще. Який термін потрібно відпрацювати щоб получити декретну відпуску і виплати. І хотіла дізнатись чи потрібно платити пенсійне для оформлення.

     Переглянути відповідь

    Олена ( 4 січень 2024)

    Доброго вечора хочу запитати яка сума буде нарахована декретних якщо я піду в декрет з центру зайнятості в кінці січня, а стала в центр зайнятості на початку грудня до грудня працювала офіційно, звільнилася за згодою двох сторін.

     Переглянути відповідь

    Наталія (13 листопад 2023)

    Я зараз перебуваю в відпустці по догляду за дитиною до 6 років , мала вийти 04.09.2023 але дитина часто хворіє, тому отримала довідку і продовжила відпустку, наразі, 15.01 вже буде лікарняний (йтиму в другий декрет) підкажіть чи буде виплачувати підприємство декретні, якщо воно на разі я так розумію, не сплачує страхові внески, а тільки зберігає місце??

     Переглянути відповідь

    Юрій ( 2 листопад 2023)

    Добрий вечір. Якщо в паперовому лікарняному вказана тривалість хвороби (наприклад, з 8.10.23 по 22.10.23) і підкреслено «продовжує хворіти», хворий повинен обов’язково звернутися до сімейного лікаря, щоб відкрити наступний лікарняний, чи то його справа виходити на роботу, чи відкривати ще один лікарняний?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору