Председатель комитета по вопросам миграции и трудоустройства Польско-Украинской хозяйственной палаты Павел Кулага, в радиоэфире «Польского радио» озвучил тенденцию к сокращению количества трудовых мигрантов из Украины на польском рынке труда.
Среди причин, повлиявших на ситуацию, в первую очередь, были названы изменения в законодательстве Польши, согласно которым с начала этого года, заявки на трудоустройство иностранных работников стали платными.
Также, по словам выступавшего, Польша «сдала позиции», как страна для сезонных работ, в «рейтинге привлекательности» для мигрантов. Венгерский, чешский, израильский рынки труда, оказались более популярными среди «заробитчан» уже с начала 2018 года. Не меньшее количество украинских трудовых мигрантов стало трудоустраиваться в скандинавских и балтийских странах.
В целом, первое полугодие текущего года, показало снижение на 212 000 количества зарегистрированных заявок украинцев на работу в Польше.
Ранее, Jobs.ua сообщал о все возрастающей конкуренции на рынке труда этой страны, где трудовые мигранты из стран Азии и Ближнего Востока, серьезно потеснили наших соотечественников, оказавшись более востребованными в качестве работников.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.