Председатель комитета по вопросам миграции и трудоустройства Польско-Украинской хозяйственной палаты Павел Кулага, в радиоэфире «Польского радио» озвучил тенденцию к сокращению количества трудовых мигрантов из Украины на польском рынке труда.
Среди причин, повлиявших на ситуацию, в первую очередь, были названы изменения в законодательстве Польши, согласно которым с начала этого года, заявки на трудоустройство иностранных работников стали платными.
Также, по словам выступавшего, Польша «сдала позиции», как страна для сезонных работ, в «рейтинге привлекательности» для мигрантов. Венгерский, чешский, израильский рынки труда, оказались более популярными среди «заробитчан» уже с начала 2018 года. Не меньшее количество украинских трудовых мигрантов стало трудоустраиваться в скандинавских и балтийских странах.
В целом, первое полугодие текущего года, показало снижение на 212 000 количества зарегистрированных заявок украинцев на работу в Польше.
Ранее, Jobs.ua сообщал о все возрастающей конкуренции на рынке труда этой страны, где трудовые мигранты из стран Азии и Ближнего Востока, серьезно потеснили наших соотечественников, оказавшись более востребованными в качестве работников.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?