Офіс-менеджер
Сучасний офіс-менеджер - справжній господар офісу. У його веденні всі процеси, пов'язані з функціонуванням організації. Залежно від величини компанії і прийнятих там моделей управління і діловодства, обов'язки офіс-менеджера можуть бути різними. В більшості випадків саме офіс-менеджер реєструє кореспонденцію, розподіляє документацію по відділах, веде облік дзвінків і звернень, стежить за постачанням працівників офісу всім необхідним, зустрічає відвідувачів, організовує наради і брифінги.
Специфіка роботи офіс-менеджером:
Плюси професії:
- Високий попит на ринку праці,
- Навички адміністративно-господарської діяльності,
- Досвід роботи з документами,
- Можливість покращити комунікативні навички.
Мінуси професії:
- важка робота в плані великої кількості організаційних питань, що вимагають миттєвого рішення,
- Відсутність чітко описаних посадових обов'язків, що призводить до поєднання декількох посад,
- Деякі співробітники сприймають офіс-менеджера як свого особистого секретаря, інші недооцінюють важливість виконуваної ним роботи.
Робота для офіс-менеджера:
Комерційні і державні організації всіх типів.
Особисті якості:
- організованість
- відповідальність
- комунікабельність
- стресостійкість
- презентабельний вигляд
Зарплата і перспективи професії офіс-менеджера:
Діапазон окладів великий і залежить від розмірів компанії і посадових обов'язків офіс-менеджера: від $400 (працівник невеликої компанії, що починає) до $2000 (керівник організаційного відділу крупної фірми).
Профільна освіта:
Ця професія не вимагає спеціальних знань. Проте багато працедавців хочуть бачити на цій посаді дівчину з вищою гуманітарною освітою. Офіс-менеджеру треба уміти поводитися з офісною технікою телефоном, факсом, ксероксом, знати основи діловодства, комп'ютер на рівні користувача, володіти відчуттям такту.
Робота офіс-менеджером в Україні:
А ви знаєте, що професія офіс-менеджера не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Офіс-менеджер, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Офіс-менеджер не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Офіс-менеджер – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати офіс-менеджера, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.