Діджей
Основна робота діджея полягає в зведення (mixing) різних музичних композицій за допомогою спеціального обладнання.
Специфіка роботи діджеєм:
Плюси професії:
- можна починати кар'єру практично в будь-якому віці: 16-17-річні діджеї - зовсім не рідкість
- не буває "старих" діджеїв: хтось просто переростає це захоплення, а для кого-то воно стає справою всього життя
- життя популярного діджея - це постійні подорожі, багато нових цікавих знайомств, шанувальники, а головне - можливість займатися улюбленою справою - музикою
Мінуси професії:
- працювати, як правило, доводиться вночі
- в клубах гучна музика негативно впливає на слух, дим - на органи дихання, деякі відвідувачі - на психіку. Cільно втомлюються ноги - сет може тривати кілька годин, а потрібно не тільки стояти і грати, активно "запалювати" публіку
- апаратуру для зведення треків бажано мати свою, а гарна техніка коштує великих грошей. Зате власне обладнання можна здавати в оренду. Li>
Робота для діджея:
Нічні клуби
Особисті якості:
- Міцне здоров'я
- Креативне мислення
- Ідеальний слух
Зарплата і перспективи професії діджея:
Якщо у вас немає хороших знайомих серед адміністрації нічних клубів, то на початку кар'єри, швидше за все, доведеться грати безкоштовно, щоб заробити собі ім'я та придбати ті самі знайомства. Перші гонорари - приблизно 65 у.о. за сет - ви почнете отримувати, виступаючи на розігріві у відомих діджеїв. Якщо знайдете ключ до серця клубної публіки, вас помітять і запам'ятають, ваше ім'я почне з'являтися на афішах - гонорар підніметься до 100 у.о. за сет.
Профільна освіта:
Професійною підготовкою діджеїв займається безліч шкіл та навчальних центрів. Вони пропонують програми як для досвідчених музикантів, так і для початківців.
Додатково:
Для діджея найважливіше музичний слух і вміння працювати з аранжирувальною технікою. І якщо першим повинна наділити природа, то друге приходить з навчанням. Можна закінчити профільний вуз (наприклад, національну музичну академію ім. Чайковського), а можна пройти навчання у профільних викладачів і на курсах :
Робота діджеєм в Україні:
А ви знаєте, що професія діджея не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Діджей, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Діджей не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Діджей – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати діджея, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.