Продюсер
Продюсер перетворює невідомого виконавця в зірку естради, виводить нову пісню на верхній рядок хіт-параду, знаходить гроші на зйомки та розкрутку фільму. Його задача грамотно інвестувати кошти в проект і отримати максимальний прибуток. Будні продюсера - робота з творчими колективами, організація креативного процесу. Його задача - забезпечити фінансування за рахунок рекламодавців, спонсорів, програм банківського кредитування, продажу дисків, концертів і багато іншого. Продюсер повинен вміти оцінити професіоналізм операторів, режисерів, освітлювачів.
Специфіка роботи продюсером:
Плюси професії:
Мінуси професії:
- В Україні професія продюсера - для тих, у кого є потрібні зв'язку, корисні знайомства як серед людей мистецтва, так і серед бізнесменів. У ряди продюсерів пробитися складно - це закрита каста, де всі один одного знають. Li>
Робота для продюсера:
Музика, кіно, тв, радіо
Особисті якості:
Перша і найважливіша якість - інтуїція. Якщо людина не наділена цим природним даром, вона ніколи не стане продюсером. Друге - вміння орієнтуватися в інформації. Третє - комунікабельність. Четверте - схильність до інновацій, всього нового. П'яте - правильне ставлення до успіхів і невдач. Ну і ще можна набрати з десяток очевидних, які потрібні і в будь-якій іншій професії: працьовитість, пунктуальність і т. п.
Зарплата і перспективи професії продюсера:
Помічник виконавчого продюсера на кабельному телебаченні отримує $400-600. Генеральний продюсер великого телеканалу від $10 000 і вище. У кіно, театрі та шоу-бізнесі доходи продюсера безпосередньо пов'язані з успішністю проекту: чим більше вдалося заробити, тим вище дивіденди продюсера. Конкретні суми гонорарів в шоу-бізнесі зі зрозумілих причин зберігаються в суворій таємниці.
Профільна освіта:
Сьогодні для старту в професію краще отримати профільну освіту у вузі: кілька років тому з'явилися перші програми професійної підготовки продюсерів.
Додатково:
Успішний продюсер повинен розбиратися в усьому, що прямо чи опосередковано пов'язано з його роботою: якщо він продюсує кінофільм - повинен знати основи режисерської та операторської роботи; якщо робота продюсера полягає в просуванні співака - потрібно розбиратися в стилі, мати музичний слух.
Освіта для старту можна отримати в наступних університетах:
Робота продюсером в Україні:
А ви знаєте, що професія продюсера не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Продюсер, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Продюсер не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Продюсер – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати продюсера, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.