Інженер-проектувальник, окрім безпосереднього проектування, займається і авторським наглядом: їздить об'єктами, над якими працює компанія, і стежить за виконанням робіт.
Почати кар'єру в будівельній сфері нескладно: конкуренція низька, попит на фахівців високий. Після інституту є два варіанти – йти в проектування або на будівництво. Досвідчені фахівці вважають, що для успішної кар'єри слід спробувати і те, і інше.
Кар'єра зазвичай починається з посади майстра або бригадира. Потім можна стати виконробом, начальником ділянки, головним інженером. Біля керма багатьох відомих проектних організацій стоять люди, що пройшли шлях від простого інженера до керівника.
Різниця між доходами фахівців досить широка: від $500 для випускників вузів і студентів останніх курсів до $1500 і вище для інженерів-конструкторів, інженерів-проектувальників. Наприклад, інженер-будівельник елітних коттеджних селищ в крупній компанії може розраховувати на $1600-2000. Зарплати виконробів – від $1000 до 2000, залежно від складності проектів і досвіду роботи.
А ви знаєте, що професія інженера-будівельника не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Інженер-будівельник, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Інженер-будівельник не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Інженер-будівельник – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати інженера-будівельника, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.