Перукар
Найпоширеніша і доступна спеціалізація для початківців - перукар широкого профілю. Цей фахівець не тільки стриже, фарбує, сушить і завиває волосся, але й майстерно використовує машинку і фен, знає особливості хімічних розчинів фарб і їх біологічне вплив на людину. Він працює і з жінками, і з чоловіками, і з дітьми. Однак модельні та вечірні зачіски не входять в його компетенцію. Послуги такого роду надає перукар-стиліст, або перукар-технолог. Це більш кваліфікований спеціаліст, в чиї обов'язки входять не тільки стандартні стрижки, але й:
- авангардні стрижки
- молодіжні та вечірні зачіски
- стрижки гарячими ножицями
- весільні укладки
- спектральне фарбування
- володіння технологіями провідних фірм (WELLA, LOREAL, CUTRIN та інші)
- всі види завивок.
Специфіка роботи перукарем:
Плюси професії:
- затребувана на ринку праці.
- Високі оклади фахівців.
Мінуси професії:
- Робочий день у перукаря, як у всіх 8-12 годин. Але провести весь цей час на ногах, та ще й у приміщенні, де працюють з фарбою, включеними фенами та ножицями в руках не кожному під силу. Li>
- Найбільш часті клієнти медичних центрів, що займаються відновленням хребта, лікуванням вен і артроза - це перукарі. Варикоз, захворювання дихальних шляхів, ранній артрит - їх професійні недуги. Звичайно, багатьох з них можна уникнути, дотримуючись певних норм та гігієни праці, але фактор ризику високий. Li>
Робота для перукаря:
Студії і салони краси.
Особисті якості:
- креативність,
- терпіння і витривалість,
- працьовитість,
- гумор і чарівність,
- комунікабельність,
- акуратність.
Зарплата і перспективи професії перукаря:
Мінімальні зарплати перукаря широкого профілю, що починає, - $200-300, перукар з досвідом роботи від двох років, що виконує стрижки, укладання, фарбування, може сміливо розраховувати в середньому від $400 до 1000, досвідчені перукарі-стилісти, що виконують креативні стрижки, в модних салонах столиці заробляють до 2000$.
Робота перукарем в Україні:
А ви знаєте, що професія перукаря не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Перукар, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Перукар не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Перукар – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати перукаря, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.