Безумовний плюс професії повна свобода творчості і можливість створювати своїми руками красиві речі. Ціна цієї свободи - нестабільний заробіток. Є замовлення - працюєш, немає - сидиш без діла.
Дизайнерські і архітектурні бюро, будівельні організації і ін.
Художник працює за відсотки від замовлення, у виконавця оплата відрядна за кв.м. (біля $100-200).
Учбових закладів, що випускають вітражистів, в Україні практично немає. Здобути спеціальну освіту в області художньо-прикладного мистецтва або закінчити курси дизайну - великий плюс. Втім, практика важливіше теорії.
А ви знаєте, що професія вітражиста не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Вітражист, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Вітражист не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Вітражист – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати вітражиста, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.