Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Кар'єра
 5. Зміна професії

Зміна професії

3.11.2019 98Автор: Лолита Платошкина
Зміна професії

Зміна професії

3.11.2019     98Автор: 

Мабуть, будь-який спеціаліст замислювався над ідеєю змінити кардинально не тільки місце роботи, але й професію. Тільки відважні й ті, хто досить шукає себе здатні на такий крок. З одного боку ви відмовляєтесь від свого накопиченого досвіду, з іншого не зраджуєте свої почуття та потребу власної реалізації. Але на шляху зміни професії спеціаліста постійно атакують страхи. Що це за страхи, які заважають зробити крок багатьох на зустріч роботі своєї мрії.

Причини зміни професії деяких спеціалістів можуть бути різні: неможливість отримати кар’єрний ріст; бажання спробувати щось нове, до чого лежить більше серце; бажання створити власний бізнес, покращити власний соціальний статус. Зміна професії - це завжди ознака того, що робітник вичерпав можливості власної професійної області.

Страхи зміни професії

Зміна професії переповнює спеціаліста досить дивними. Це і позитивне сподівання, та негативне розчарування. Всі вони пов’язані зі страхами. Перший страх людини, яка бажає кардинальної зміни професії - марність власних зусиль. Ніколи не знаєш до чого призведуть такі кардинальні зміни. Щоб максимально себе убезпечити від цього страху, необхідно реально оцінити власні ресурси та можливості, що пов’язані зі зміною місця роботи та сфери діяльності. Можливо, для цього треба пройти курси або зайнятися самоосвітою. Якщо ви відкриваєте власну справу подбайте заздалегідь про фінаносі ресурси.

Ще один страх будь-якого спеціаліста - відкритість до нового. До речі, психологи стверджують, що це є страхом навіть тих спеціалістів, хто не планує змінювати роботу у найближчий час. Відкритись новому - це означає поставити під сумнів ефективність колишніх методик, це означає шукати нову інформацію, означає витрачати власний час на практику. Все це додатково витрачає ваші зусилля, час та гроші, можливо, безрезультатно.

Страх, що на зміну професії скажуть оточуючі вас люди - один з найсильніших. Навряд чи ви одразу отримаєте підтримку близьких. Скоріше за всього, ви отримаєте осуд, що ви вирішили поставити все проти ваших забаганок та нових ідей. Але полягайтесь тільки на власні передчуття. Якщо ви стовідсотково відчуваєте, що діяти треба зараз, то дійте. Близькі зрозуміють з часом.
Успіху вам у починаннях.

Читайте також

 • Процес делегування повноважень: основні помилки14 листопад, 2019

  Кожен член колективу має розуміти, що йому довіряють як спеціалісту й очікують від нього конкретний результат.

 • Чому відмовляють добрим спеціалістам?13 листопад, 2019

  Ми звернулись до українських HR-ів з питанням про причини відмов навіть тим здобувачам, яких можна назвати конкурентними на ринку праці. Відповідь на це питання спробували зазначити загальними пунктами.

 • Професії для дівчат — ТОП найбільш затребуваних, високооплачуваних і цікавих професій13 листопад, 2019

  Пропонуємо звернути увагу на найбільш популярні професії серед сучасних жінок.

 • Світові методики проведення співбесіди12 листопад, 2019

  Співбесіда чи інтерв’ю - серйозний етап підбору спеціаліста в компанію. До нього HR готується досить ретельно: відбирає відповідних вакансії претендентів, вивчає їх професійний досвід, готує сценарій ділової зустрічі. Загалом інтерв’ю проводиться у вільній формі та тільки менеджер з персоналу формує його сценарій. Дуже часто HR-ри запозичують важливі елементи та методи проведення співбесіди з досвіду колег інших країн. Саме про світові методики проведення співбесід сьогодні й піде розмова.

 • Поради що до продуктивної роботи вдома12 листопад, 2019

  Спробуємо розглянути, як зробити працю вдома максимально ефективним трудом

↑ Вгору