UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Торгові агенти, sale-менеджери
  4. Мерчандайзер

Мерчандайзер

У перекладі з англійської «merchandising» – планування і стимулювання збуту. Він включає цілий комплекс заходів, кінцева мета яких – збільшення об'єму продажів товару в конкретній торговій крапці. У цьому його головна відмінність від реклами. Мерчендайзери працюють на місцях і відповідають за те, щоб саме їх товар продавався краще за інших в роздрібних магазинах.

Специфіка роботи мерчандайзером:

Зазвичай під опікою мерчендайзера знаходяться від трьох до двадцяти магазинів. За робочий день в ідеалі потрібно об'їхати їх все. На практиці, якщо «підопічних» багато, відвідувати кожну крапку потрібно не рідше, ніж раз в тиждень-два. Невипадково працедавці вважають за краще брати на роботу мерчендайзерів з особистим автомобілем. Встигнути скрізь, користуючись суспільним транспортом, практично нереально.

Робота для мерчандайзера:

Оптова і роздрібна торгівля.

Особисті якості:

    Але якщо аналітичні здібності потрібні не завжди, то старанність, комунікабельність, упевненість в собі, переконливість – якості, необхідні всім мерчендайзерам без виключення. Саме ці риси вітаються працедавцями і можуть переважити профільну освіту і досвід роботи.

Зарплата і перспективи професії мерчандайзера:

В більшості випадків мерчендайзер – це стартова позиція. Наполегливі і цілеспрямовані довго на цьому етапі не затримуються, і вже через рік стають старшими мерчендайзерами.

Наступний ступінь кар'єрних сходів – супервайзер. Цей фахівець керує групою мерчендайзерів: координує їх роботу, пояснює стратегію проведення рекламної кампанії, прийняту в даний момент у фірмі. Супервайзер спілкується з керівництвом компанії, від якого отримує безпосередні вказівки.

Через декілька років супервайзер може дорости до торгового представника компанії в районі, місті і навіть регіоні. Вищий ступінь – керівник торгового представництва міжнародної компанії в якій-небудь країні або групі країн.

Інший варіант розвитку кар'єри – реклама і маркетинг.

Профільна освіта:

Абсолютна більшість працедавців вважають за краще набирати молодих співробітників (18-25 років) і самостійно ростити кадри. Для цього при крупних торговий-виробничих компаніях діють спеціальні учбові центри.

Робота мерчандайзером в Україні:

А ви знаєте, що професія мерчандайзера не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Мерчандайзер, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний Мерчандайзер не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що Мерчандайзер – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати мерчандайзера, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору