UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Торгові агенти, sale-менеджери
  4. ТВ-байєр

ТВ-байєр

В індустрії моди байєри фахівці поважані. Саме вони обирають з колекцій відомих дизайнерів ті речі, які потім з'являються в модних бутиках. Від їх думки залежать успіх і прибутки будь-якого дизайнера. Мало зробити красиву річ і показати її на подіумі. Її ще необхідно продати. Мода, перш за все, - бізнес. Байєри це розуміють краще, ніж хто-небудь інший, тому при підборі колекцій керуються потребами клієнтів. Куплять такі речі чи ні? Питання зовсім не дозвільне, враховуючи вартість. Непродана колекція - прямі збитки.

Байінг - важка робота. Завжди є ризик придбати не те, що потрібно. Все залежить від інтуїції і знання смаків покупців. Байер - не просто товарознавець, який підбирає асортимент товару в магазині. Він тонкий стиліст, здатний оцінити одяг як витвір мистецтва.

Байєр купує одяг не тільки для еліти. Він може також займатися і формуванням асортименту для масового покупця. Але від цього суть професії не міняється.

В штаті престижних магазинів модного одягу часто не один, а декілька байєрів. У кожного свій напрям. Одні купують чоловічий одяг, інші - жіночий, треті - спортивні костюми, четверті ексклюзивні речі.

Під час надходження кожної нової колекції байєр консультує продавців бутика, пояснює, як речі компонувати між собою і рештою колекцій. Адже одяг на вішалці виглядає зовсім інакше, ніж на манекені. Байєр повинен донести до продавців ідеологію продукту, навчити їх грамотно пропонувати товар клієнтові.

Специфіка роботи ТВ-байєром:

Плюси професії:

  • Можливість подорожувати,
  • Знайомство з новими колекціями і яскраві враження,
  • Причетність до світу моди,
  • Приємно своєю роботою підвищувати людям настрій, робити їх красивими, чути слова вдячності,
  • Спілкування з цікавими творчими особами: дизайнерами, художниками, модельєрами.
Мінуси професії:
  • Відповідальна робота – постійно ризикуєш великими грошима,
  • Немає можливості відпочити, розслабитися: один сезон закінчується – починається наступний,
  • Ненормований робочий день,
  • Постійні відрядження,
  • Неможливість постійно знаходитися поряд з близькими людьми: сьогодні Париж, завтра - Мілан, післязавтра – Лондон.

Робота для ТВ-байєра:

У сучасних модних бутиках.

Особисті якості:

    З креативної та з комерційної точок зору байєр основна фігура в бутику. Від нього залежить увесь асортимент. При підборі речей потрібно бути гранично обережним. Але в той же час уміти і ризикувати: іноді маловідомий дизайнер створює хорошу колекцію і потрібно не побоятися її купити. Байєр повинен володіти особливим чуттям, яке допомагає грамотно і комерційно вигідно формувати асортимент.

Зарплата і перспективи професії ТВ-байєра:

Більшість перших байєрів в Україні, як правило, були і господарями бутиків. В цьому випадку вища точка кар'єри в області байєнгу вже досягнута. Проте сьогодні байєри відокремлюються в окрему професійну групу і їх наймають як будь-яких інших фахівців.

Профільна освіта:

Байєр повинен мати досвід роботи в бутіку, стежити за усім, що відбувається в світі моди, відвідувати тижні pret-a-porte, працювати з дизайнерами, відчувати смаки клієнтів, багато подорожувати, вільно володіти іноземною мовою.

Професійних байєрів в університетах поки не готують. Проте можна сказати з упевненістю, що подібному фахівцеві підійде будь-яка освіта, яка розвиває відчуття композиції, смаку, пропорції, гармонії, дає уявлення про дизайн. Не завадять також відомості з області економіки і маркетингу. Для цього добре підійдуть факультети Менеджмент, Маркетинг або Дизайн.

Робота ТВ-байєром в Україні:

А ви знаєте, що професія ТВ-байєра не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий ТВ-байєр, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний ТВ-байєр не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що ТВ-байєр – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати ТВ-байєра, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору