UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
 4. Вибір професії
 5. Оператор дрону – перспективна професія майбутнього

Оператор дрону – перспективна професія майбутнього

26.11.2021 724
Оператор дрону – перспективна професія майбутнього

Оператор дрону – перспективна професія майбутнього

26.11.2021     724

Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте про дрони, або БПЛА (безпілотні літальні апарати)? Напевне, застосування у військових операціях (той же самий турецький Байрактар), або ж відео зйомка урочистих подій з повітря. Але дрони використовуються не лише в армії чи для зйомки весіль. Розглянемо разом із Jobs.ua, наскільки перспективною є ця професія в найближчому майбутньому.

Сфера застосування дронів

Якщо говоримо про цивільне застосування дронів, окрім зйомки весіль дрони можна застосовувати в багатьох сферах людської діяльності. Ось неповний перелік:

 • Реклама нерухомості – ви знімаєте з повітря будинки, виставлені на продаж, а відеомейкери на основі відзнятих матеріалів створюють привабливі для клієнтів відеоролики;
 • Рятівні служби. Наприклад, в Австралії дрони патрулюють берегову територію, щоб відстежувати появу акул; дрони можна з успіхом застосовувати в рятівних операціях як у горах, так і на воді. Все ж таки з висоти легше виявити заблукалих туристів у горах чи потопаючих людей в океані. Та й застосування дрону обійдеться значно дешевше, ніж патрулювання території на гелікоптері;
 • Для огляду круїзних лайнерів, нафтових вишок в океані;
 • Для захисту навколишнього середовища – наприклад, для спостереження за рідкісними видами тварин;
 • Пожежниками для оцінки масштабів лісових пожеж;
 • В медичній сфері – для доставки ліків та донорських органів, медичного обладнання і т.д.;
 • В сфері доставки – наприклад, влітку 2021 року «Нова Пошта» активно тестувала доставку вантажів за допомогою безпілотників;
 • В рекламній та кіноіндустрії – і рекламщики, і кіношники полюбляють ефектні кадри, відзняті з повітря (як, зрештою, і глядачі);
 • В піротехніці і лазерних шоу. Приміром, компанія Intel ще в 2015 році з успіхом продемонструвала всьому світу, як знімати вражаючі шоу за допомогою безпілотників.

Насправді цей перелік не є вичерпним. Перераховувати можна ще довго, але набагато важливішим є інший момент: в нашій країні це нова професія, відповідно, низька конкуренція. Тому вирішити опанувати цю професію – це доволі далекоглядне рішення.

Специфіка професії і перспективи

Професійний оператор дрону зможе розраховувати на високооплачувану роботу. Але тим, хто захоче вже зараз опановувати цю нову і цікаву професію, доведеться врахувати, що від вас вимагатиметься постійне навчання і вдосконалення вже існуючих навичок. Повсякчас з’являються нові технології, нові функції і моделі дронів. Щоб не відставати від інших «спеців», любов до самонавчання тут тільки вітатиметься.

Крім того, не зайвими будуть знання, які стосуються специфіки роботи тієї чи іншої компанії. Це дасть розуміння оператору дрону, які завдання перед ним поставлені і як найкраще їх реалізувати. Крім навичок керування, оператор повинен знати будову дрону і вміти полагодити його в разі потреби. Або ж роздрукувати потрібні деталі на 3D-принтері. Що цікаво, купівля дронів для малого бізнесу не потребуватиме великих вкладень: для виконання більшості завдань операторам БПЛА не знадобляться дорогі моделі.

Словом, перспективи даного заняття і справді безмежні. Та й застосування своїм навичкам оператор дрону знайде як у столиці, так і в регіонах.

Читайте також

 • Що робити, якщо мозок перестав працювати 1 жовтень, 2023

  В цій статті ви дізнаєтесь, що робити, якщо мозок відмовляється працювати та, як запустити його в короткий час, коли він так вам потрібен.

 • Що таке емоційний інтелект і як він допомагає в роботі? 1 жовтень, 2023

  Вміння правильно зчитувати та інтерпретувати емоції інших людей, а також реагувати на них, впливає на успіх в багатьох сферах життя. І якщо емоційний інтелект настільки важливий в житті кожного, давайте з’ясуємо, як він допомагає в роботі.

 • Яка роль HR-фахівців в управлінні змінами?28 вересень, 2023

  Управління змінами - це процес постійного коригування напрямку діяльності організації, завдань, оновлення її структури та пошуку нових можливостей.

 • Як спростити рекрутинг за допомогою автоматизації 24 вересень, 2023

  Українці все більше довіряють та перекладають певні робочі задачі чат-ботам, штучному інтелекту та автоматизації.

 • Як посилити креативність і розвинути творчі навички21 вересень, 2023

  Деякі люди й справді народжуються надзвичайно обдарованими. Але правда полягає в тому, що креативні навички можна й треба розвивати, адже це запорука успіху – як у повсякденному житті, так і на робочому місці. У цій статті розповімо, як посилити творчі навички і розвинути креативність.


Часто шукають

↑ Вгору