Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте про дрони, або БПЛА (безпілотні літальні апарати)? Напевне, застосування у військових операціях (той же самий турецький Байрактар), або ж відео зйомка урочистих подій з повітря. Але дрони використовуються не лише в армії чи для зйомки весіль. Розглянемо разом із Jobs.ua, наскільки перспективною є ця професія в найближчому майбутньому.
Якщо говоримо про цивільне застосування дронів, окрім зйомки весіль дрони можна застосовувати в багатьох сферах людської діяльності. Ось неповний перелік:
Насправді цей перелік не є вичерпним. Перераховувати можна ще довго, але набагато важливішим є інший момент: в нашій країні це нова професія, відповідно, низька конкуренція. Тому вирішити опанувати цю професію – це доволі далекоглядне рішення.
Професійний оператор дрону зможе розраховувати на високооплачувану роботу. Але тим, хто захоче вже зараз опановувати цю нову і цікаву професію, доведеться врахувати, що від вас вимагатиметься постійне навчання і вдосконалення вже існуючих навичок. Повсякчас з’являються нові технології, нові функції і моделі дронів. Щоб не відставати від інших «спеців», любов до самонавчання тут тільки вітатиметься.
Крім того, не зайвими будуть знання, які стосуються специфіки роботи тієї чи іншої компанії. Це дасть розуміння оператору дрону, які завдання перед ним поставлені і як найкраще їх реалізувати. Крім навичок керування, оператор повинен знати будову дрону і вміти полагодити його в разі потреби. Або ж роздрукувати потрібні деталі на 3D-принтері. Що цікаво, купівля дронів для малого бізнесу не потребуватиме великих вкладень: для виконання більшості завдань операторам БПЛА не знадобляться дорогі моделі.
Словом, перспективи даного заняття і справді безмежні. Та й застосування своїм навичкам оператор дрону знайде як у столиці, так і в регіонах.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.