Чи доводилося вам дивитися із зверхністю на прибиральників та двірників, касирів та охоронців у супермаркетах? Чи не викликав іронічну посмішку електрик, який мусить в будь-яку погоду вилазити на електричний стовп, щоб щось там полагодити? Коротше кажучи, чи розділяєте ви професії на престижні та не дуже?
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поцікавився в своїх користувачів думкою з цього питання. Результати нижче.
Питання звучало так: «Чи розділяєте ви професії на почесні та не дуже?» На перший варіант відповіді – Чесно кажучи, так, але ніколи не зізнаюся про це іншим – ствердно відповіли 30% опитаних. За другий варіант відповіді – Ні, не розділяю, всі професії почесні – віддали свої голоси 68% респондентів. Третій варіант – Іноді думаю, що моя професія є однією з найпочесніших, а всі інші трохи гірші – набрав найменшу кількість голосів. А саме – 2% від загальної кількості голосів.
Як бачимо, саме другий варіант набрав найбільшу кількість голосів. І хоч на перший та третій варіанти чесно відповіли майже третина опитаних, це вдвічі менше, ніж другий варіант. Приємно усвідомлювати, що більшість респондентів таки не розділяють професії на почесні і «не дуже».
В англійській мові є два чудових слова, dignity і labor. Перше перекладається як гідність, почуття власної гідності, достоїнство, високе становище. Друге слово вживається в значенні праця, робота, робітничий клас. Це не єдині варіанти перекладу, але акцентувати увагу на цьому не будемо. Нас цікавить інше – власне, словосполучення «dignity of labour», яке можна перекласти як «гідність праці».
Що мається під ним на увазі? Чи не те, що будь-яка праця є почесною і гідною людського достоїнства? Зауважте, як в англійській мові гарно і по-діловому називаються низькокваліфіковані професії. Clining – прибирання, люди, які вивозять сміття – garbage collector. Працю таких людей ми воліємо не помічати, але без їхньої роботи вже б через декілька днів будь-яке місто задихалося від власного сміття. Тож «dignity of labour» – саме про це. Про гідність будь-якої праці.
Дуже показовим у цьому відношенні є серіал від Нетфлікса про молоду маму з маленькою дочкою на руках, яка влаштовується в клінінг-компанію прибиральницею. Як би їй не було важко, вона не планує складати руки, і має твердий намір змінити життя на краще. Зворушлива і добра історія, як попри все долати труднощі і не втрачати надії.
І повертаючись до тих професій, які згадувались на початку статті. Тільки зараз, в період тривалих відключень світла, кожен з нас по-справжньому усвідомив, наскільки такі професії є важливими для суспільства. В період пандемії ми з вдячністю згадували медиків, які теж працювали понаднормово, щоб долати новий для 21-го століття виклик. А тепер щодня дякуємо не лише нашим військовослужбовцям, а й усім українцям, що забезпечують функціонування критичної інфраструктури в умовах постійних обстрілів з боку держави-терориста.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.