UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Блог Jobs.ua
  5. Почесні професії і не дуже – а ви розділяєте професії на гірші і кращі?

Почесні професії і не дуже – а ви розділяєте професії на гірші і кращі?

6.02.2023 568
Почесні професії і не дуже – а ви розділяєте професії на гірші і кращі?

Почесні професії і не дуже – а ви розділяєте професії на гірші і кращі?

6.02.2023     568

Чи доводилося вам дивитися із зверхністю на прибиральників та двірників, касирів та охоронців у супермаркетах? Чи не викликав іронічну посмішку електрик, який мусить в будь-яку погоду вилазити на електричний стовп, щоб щось там полагодити? Коротше кажучи, чи розділяєте ви професії на престижні та не дуже?

Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поцікавився в своїх користувачів думкою з цього питання. Результати нижче.

Що показали результати опитування?

Питання звучало так: «Чи розділяєте ви професії на почесні та не дуже?» На перший варіант відповіді – Чесно кажучи, так, але ніколи не зізнаюся про це іншим – ствердно відповіли 30% опитаних. За другий варіант відповіді – Ні, не розділяю, всі професії почесні – віддали свої голоси 68% респондентів. Третій варіант – Іноді думаю, що моя професія є однією з найпочесніших, а всі інші трохи гірші – набрав найменшу кількість голосів. А саме – 2% від загальної кількості голосів.

Як бачимо, саме другий варіант набрав найбільшу кількість голосів. І хоч на перший та третій варіанти чесно відповіли майже третина опитаних, це вдвічі менше, ніж другий варіант. Приємно усвідомлювати, що більшість респондентів таки не розділяють професії на почесні і «не дуже».

«Dignity of Labour» – що це означає?

В англійській мові є два чудових слова, dignity і labor. Перше перекладається як гідність, почуття власної гідності, достоїнство, високе становище. Друге слово вживається в значенні праця, робота, робітничий клас. Це не єдині варіанти перекладу, але акцентувати увагу на цьому не будемо. Нас цікавить інше – власне, словосполучення «dignity of labour», яке можна перекласти як «гідність праці».

Що мається під ним на увазі? Чи не те, що будь-яка праця є почесною і гідною людського достоїнства? Зауважте, як в англійській мові гарно і по-діловому називаються низькокваліфіковані професії. Clining – прибирання, люди, які вивозять сміття – garbage collector. Працю таких людей ми воліємо не помічати, але без їхньої роботи вже б через декілька днів будь-яке місто задихалося від власного сміття. Тож «dignity of labour» – саме про це. Про гідність будь-якої праці.

Серіал «Покоївка» від Нетфлікс

Дуже показовим у цьому відношенні є серіал від Нетфлікса про молоду маму з маленькою дочкою на руках, яка влаштовується в клінінг-компанію прибиральницею. Як би їй не було важко, вона не планує складати руки, і має твердий намір змінити життя на краще. Зворушлива і добра історія, як попри все долати труднощі і не втрачати надії.

І повертаючись до тих професій, які згадувались на початку статті. Тільки зараз, в період тривалих відключень світла, кожен з нас по-справжньому усвідомив, наскільки такі професії є важливими для суспільства. В період пандемії ми з вдячністю згадували медиків, які теж працювали понаднормово, щоб долати новий для 21-го століття виклик. А тепер щодня дякуємо не лише нашим військовослужбовцям, а й усім українцям, що забезпечують функціонування критичної інфраструктури в умовах постійних обстрілів з боку держави-терориста.

Читайте також

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 лютий, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 лютий, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 лютий, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.


↑ Вгору