Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
У вивченні будь-якої мови трапляються застої. Назвемо їх «плато», тобто певні проміжки часу, впродовж яких прогрес завмирає на одній позначці. Якщо ви займалися спортом бодай на любительському рівні, ви знаєте, про що йдеться: з часом організм перестає реагувати на фізичні навантаження й дієту, і не показує потрібних результатів. Якщо говоримо про спорт, зрушити з плато — цілком реально. Але треба змінювати підхід до тренувань, підбирати інші вправи та давати собі відпочити тиждень-другий.
У вивченні мов — схожа ситуація. Виділимо два масштабні плато: плато читання і плато аудіювання. З читанням, однак, все простіше, бо не треба розрізняти мову на слух. А от з аудіюванням таки доведеться «побавитися». Розглянемо цю проблему докладніше.
На цьому «плато» мусите потоптатися 3-6 місяців (якщо не більше!), щоб «прочистити» вушка англійською і ви почали розуміти сенс сказаного. І не лише сенс сказаного, а й всі можливі відтінки й фонетичні нюанси носіїв мови. А «нейтіви» бувають різними: розрізняють британську англійську, американську, австралійську, острівну.
Розрізняти іншу мову на слух — справді складне заняття. В нашому мозку активується безліч структурних ділянок, коли ми вивчаємо таку складну штуку, як іноземна мова. Тому для напрацювання потрібних нейронних мереж знадобиться немало часу. Рецепт тут один: навчіться отримувати задоволення від вивчення мови. Закохайтеся в англійську, і ви ніколи не полишите її вивчення на пів дорозі.
Щоб запам’ятати кожне нове слово, доведеться зіткнутися з ним в різних контекстах не менше семи разів. Тобто якщо ви наткнулися в тексті чи при перегляді серіалу на невідоме слово — «одноразового» запам’ятовування буде недостатньо. Тож, будь ласка, припиніть докоряти собі щоразу, коли підзабули вивчені вчора, післявчора чи тиждень тому слова. Ні, ви не дурні. Ні, з вами все гаразд. Просто поміркуйте в такі моменти ось над чим: будь-яка мова еволюціонує і розвивається тисячі років, а я хочу за кілька днів чи тижнів запам’ятати сотні слів і ніколи їх не забути? На жаль, це неможливо. Це з області фантастики. Це з розряду «кубики на животі за 2 тижні» або «бізнес з нуля за 1 місяць».
Отже, пам’ятаємо про «сім доторків» і не докоряємо собі кожного разу, коли з голови вилетіло те чи інше слово, фраза, стійка конструкція.
Ще одна фішка англійської мови, яка збиває з пантелику українців — безліч стійких конструкцій на кшталт USED TO/GET USED TO, HAVE GOT тощо. Без їхнього розуміння далеко у вивченні мови не просунешся. Так, це може видатися складним заняттям, вчити всі ці конструкції і сталі вирази, але так здається лише на перший погляд. В англійській мові з граматичної і синтаксичної точок зору все добре продумано: ця мова дуже синкретична, бо з великою легкістю дозволяє поєднувати різні слова і творити нові сенси й поняття.
Якщо вас це дуже напружує у вивченні англійської, просто повторюйте собі щоразу: «З кожною новою вивченою фразою/конструкцією/поняттям я роблю ще один важливий крок до вільного володіння англійською». Нехай ця фраза стане афірмацією на кожен день. Це справді допомагає, спробуйте.
Пошукачам не подобається формат групової співбесіди, та ейчари іноді вдаються до нього. Навіщо вони це роблять? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, а ще розглянемо переваги й недоліки групової співбесіди.
Тоді зло мало одне обличчя. Сьогодні — інше, але суть та сама: імперські амбіції, зневага до людського життя.
День памʼяті — це не лише про минуле. Це про вибір, який ми робимо сьогодні: стояти за свободу, за життя, за правду! Слава Україні! Героям Слава!
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.